Trwa ładowanie...
d1ptapp

''11 minut'': Wojciech Mecwaldowski już kroczy w kierunku Hollywood

Share
''11 minut'': Wojciech Mecwaldowski już kroczy w kierunku Hollywood
Źródło: mat. dystrybutora
d1ptapp

22 września Komisja Oscarowa jednogłośnie wybrała film „11 minut” w reżyserii Jerzego Skolimowskiego na polskiego kandydata do Oscara w kategorii „Najlepszy Film Nieanglojęzyczny”. Dziś prezentujemy oficjalny plakat produkcji. Wyróżniony Nagrodą Specjalną Jury 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni oraz Nagrodą Jury Młodzieżowego 72. Festiwalu w Wenecji obraz trafi na ekrany 23 października.

Obsesyjnie zazdrosny mąż (<a hrefhttp://film.wp.pl/wojciech-mecwaldowski-6030976748155521c>Wojciech Mecwaldowski), jego seksowna żona – aktorka (Paulina Chapko), podstępny hollywoodzki reżyser (Richard Dormer), kurier rozwożący narkotyki (Dawid Ogrodnik), sprzedawca hot dogów z mroczną przeszłością (Andrzej Chyra), sfrustrowany uczeń w ryzykownej misji, alpinista naprawiający hotelowe okna, uliczny malarz, ekipa pogotowia ratunkowego z zaskakującym problemem, dziewczyna z psem, grupa zakonnic. Przekrój mieszkańców wielkiego miasta, których życie i pasje przeplatają się ze sobą. Nieoczekiwany łańcuch zdarzeń przypieczętuje losy wielu z nich w ciągu zaledwie jedenastu minut.

d1ptapp

„Stąpamy po kruchym lodzie, na skraju przepaści. Za każdym rogiem czyha nieprzewidziane, niewyobrażalne. Nic nie jest pewne – następny dzień, następna godzina, nawet następna minuta. Przyszłość jest tylko w naszej wyobraźni. Wszystko może skończyć się raptownie, w najmniej oczekiwany sposób” – Jerzy Skolimowski.

d1ptapp

Podziel się opinią

Share
d1ptapp
d1ptapp