Trwa ładowanie...
d4l0vmq

1956 - Wolność i miłość

Najnowsze informacje
3.3
(19 głosów)
Oceń:
d4l0vmq
1
Share
Zdjęcie

Jest rok 1956. W tym czasie Węgry są tylko małym, zniewolonym państewkiem w wielkim bloku Sowieckim. Mają jednak coś, w czym są największą potęgą świata, większą niż Rosja – to piłka wodna [waterpolo], w której węgierski zespół jest najsilniejszy.

Członkowie drużyny za Żelazną Kurtyną są gwiazdami i czują się jak królowie. Każda dziewczyna w kraju marzy aby być narzeczoną waterpolisty, a zawodnicy są niezwykle popularni. Nadchodzi rok 1956. Dotąd węgierski team przegrał tylko raz – w 1955 w Moskwie, gdy oszukańczy sędziowie nie pozwolili na pokonanie komunistycznego ZSRR.

Zbliża się jednak Olimpiada w Melbourne w 1956 roku. Drużyna jest znakomicie przygotowana i zdeterminowana by dokonać rewanżu. Ale historia zazwyczaj nas zaskakuje. I tak staje się i tym razem. W Budapeszcie wybucha rewolucja antysowiecka.

Młodzi gwiazdorzy ekipy - Karcsi (Iván Fenyı) i jego przyjaciel, Tibi (Sándor Csányi) włączają się do zamieszek. Początkowo miała to być tylko młodzieńcza przygoda, ale zaangażowana w walkę studentka Politechniki - Viki Falk (Kata Dobó) – wciągnęła chłopaków w samo serce rewolucji – na plac Kossutha gdzie trwał ostrzał narodowej stacji radiowej – siedziby Węgierskiego Radia.

Radio pozostające pod władzą komunistów nadawało bowiem kłamliwe audycje na cały świat. W tym momencie walka przestała być dla Karcsiego zabawą. Postanowił poświęcić swoją karierę sportową na ołtarzu wolności ojczyzny.

1956 - Wolność i miłość
Tytuł oryginalny

Szabadsag, szerelem

Gatunek

dramat, historyczny, romans, wojenny

Kraj produkcji

Węgry

Rok produkcji

2006

Data światowej premiery

01.08.2008

Czas trwania

123 min.

Obsada
d4l0vmq

Podziel się opinią

1
Share
d4l0vmq
d4l0vmq
d4l0vmq
d4l0vmq