Trwa ładowanie...
23-10-2009 13:22

31-latek zatrzymany za rozpowszechnianie kopii filmów

31-latek zatrzymany za rozpowszechnianie kopii filmów
d3ureet
d3ureet

31-letniego mieszkańca Sopotu, który przez internet rozpowszechniał ponad trzy tysiące nielegalnie skopiowanych filmów o wartości około 240 tys. zł, zatrzymała pomorska policja.

"Jest to jedna z największych akcji tego typu w Polsce, kiedy to zatrzymano sprawcę rozpowszechniającego filmy w takiej ilości i na tak wielką skalę" - poinformowało w czwartek biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Jak ustaliła policja, 31-latek na ponad dwustu adresach internetowych oferował dostęp do ponad trzech tysięcy nielegalnie skopiowanych filmów, w tym premier i seriali telewizyjnych. Po wysłaniu kosztującego kilka złotych sms-a internauta otrzymywał na określony czas dostęp do bazy filmowej.

W mieszkaniu sopocianina funkcjonariusze znaleźli m.in. ponad 400 płyt z kopiami filmów oraz pirackie programy komputerowe. Zabezpieczono również 10 tys. zł pochodzące z przestępstwa.

Za nielegalne rozpowszechnianie utworów grozi kara do dwóch lat więzienia, jeśli stanowi to stałe źródło dochodu, sankcja wrasta do lat trzech. Natomiast za posiadanie cudzego programu komputerowego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grozi kara do pięciu lat więzienia.

d3ureet
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ureet