Trwa ładowanie...
d5qc9kk

5 dni wojny

Najnowsze informacje
3.0
(21 głosów)
Oceń:
1
d5qc9kk

Inspiracją do powstania filmu były prawdziwe wydarzenia, które rozegrały się podczas błyskawicznej, ale niszczycielskiej, pięciodniowej wojny między Rosją a Gruzją w 2008 roku. Bohaterami tego pełnego akcji thrillera są: amerykański dziennikarz renegat, w rolę którego wcielił się Rupert Friend, oraz jego operator - w tej roli Richard Coyle. Przygotowując materiał filmowy w przygranicznej wsi Vizina, niespodziewanie znajdują się oni w samym środku konfliktu podczas pierwszego rosyjskiego ataku na Gruzję.

Ratując z opresji Tatię ( Emmanuelle Chriqui), młodą gruzińską nauczycielkę, dwaj reporterzy zgadzają się pomóc jej w odnalezieniu bliskich, z którymi straciła kontakt, gdy pomagała Amerykanom jako tłumaczka w chaosie, jaki zapanował po ataku. Próbując w trójkę przedostać się w bezpieczne miejsce, są oni świadkami okrutnych działań wojsk rosyjskich i przerażających scen mordowania z zimną krwią bezbronnych cywilów. Wszystko to nagrywają kamerą.

Film wyreżyserował Renny Harlin, znany z takich produkcji jak m.in.: „Szklana pułapka 2”, „Łowcy umysłu”, „Egzorcysta: Początek”, „Piekielna głębia” i „Długi pocałunek na dobranoc”.

5 dni wojny
Tytuł oryginalny

5 Days of War

Gatunek

akcji, dramat, wojenny

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

27.04.2012

Czas trwania

113 min.

Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5qc9kk
d5qc9kk
d5qc9kk