Trwa ładowanie...
d17afi5
Aktualności

7. Tydzień kina hiszpańskiego

Share
7. Tydzień kina hiszpańskiego
d17afi5

Podczas tegorocznej edycji Tygodnia kina hiszpańskiego publiczność będzie miałą okazję spotkać się z czterema filmowcami z Hiszpanii.

Film "GranatowyPrawieCzarny" przedstawi Antonio de la Torre, jeden z najpopularniejszych obecnie aktorów hiszpańskich nagrodzony przez Hiszpańską Akademię Filmową nagrodą GOYA. W ostatnich latach zagrał wiele znaczących ról, w tym w ostatnim filmie Pedro Almodovara Volver.

Gościem piątkowego pokazu filmu Kobiety w parku w kinie Muranów będzie jego reżyser Felipe Vega. Publiczność Tygodnia kina hiszpańskiego miała okazję obejrzeć przed dwoma laty jego poprzedni film Letnie chmury.

d17afi5

W poniedziałek 19 marca po projekcji filmu Zulo w kinie Muranów odbędzie się Cine Fórum z udziałem reżysera filmu Carlosa Martina Ferrery, z którym będzie można porozmawiać nie tylko o jego filmie, który zdobył sobie w Hiszpanii miano kultowego, lecz także o fenomenie katalońskiego kina autorskiego.

We wtorek 20 marca w kinie Muranów o hiszpańskim kinie krótkometrażowym w ramach Cine Fórum opowie studiujący na łódzkiej “Filmówce” José Enrique Iglesias Vigil.

W programie tegorocznej edycji imprezy znalazło się 15 pozycji filmowych, od najnowszych przebojów kin hiszpańskich, po filmy awangardowe, dokumentalne, klasyczne i krótkometrażowe. Tydzień kina hiszpańskiego to jedyna szansa na zobaczenie najciekawszych filmów, z których większość nie zagości niestety w polskich kinach.

Pełny program imprezy wraz z godzinami projekcji znajduje się na stronie www.manana.pl. Bilety na projekcje w Warszawie można już rezerwować w kinach Muranów i Kinoteka.

d17afi5

Podziel się opinią

Share
d17afi5
d17afi5