Trwa ładowanie...
26-06-2006 13:54

Adam Sandler podbija amerykańskie kina

Share
Adam Sandler podbija amerykańskie kina
d3p0ffv

Komedia 'Klik: Surfując przez życie' z Adamem Sandlerem w roli głównej pomimo złych recenzji zadebiutowała na szczycie amerykańskiego box office.

Film w ciągu minionego weekendu zarobił 40 milionów dolarów i powtórzył udane starty poprzednich komedii z aktorem, takich jak "Wykiwać klawisza" czy "Dwóch gniewnych ludzi". W obrazie wystąpili także Kate Beckinsale i Christopher Walken. Do polskich kin komedia o architekcie, który wchodzi w posiadanie pilota umożliwiającego mu przewijanie swojego życia do przodu i wstecz, wejdzie we wrześniu.

Na pozycji drugiej uplasowała się produkcja studia Pixar "Auta". To trzeci tydzień tej animacji w zestawieniu. W sumie tytuł zgromadził już niemal 156 milionów dolarów.

d3p0ffv

Jako ostatnia na podium znalazła się komedia "Nacho Libre", w której główną rolę odtwarza Jack Black. W drugim tygodniu w zestawieniu obraz spadł z drugiego na trzecie miejsce, dodając do dotychczasowych zysków kolejne 12 milionów.

Na pozycji czwartej zadebiutowała druga nowość tego tygodnia "Waist Deep", w której główne role zagrali Tyrese Gibson, Larenz Tate i raper The Game. Obraz opowiada historię samotnego ojca recydywisty, zmuszonego ponownie wejść na drogę zbrodni w celu ratowania porwanego syna. Film zarobił 9 milionów dolarów, jednak biorąc pod uwagę ograniczoną dystrybucję, średni dochód z kina jest zbliżony do wyniku obrazu z Sandlerem - ponad 9 tysięcy dolarów z kina. "Waist Deep" zdołał także uplasować się wyżej niż debiutujący w zeszłym tygodniu film akcji "Szybcy i wściekli: Tokyo Drift", który spadł z miejsca trzeciego na piąte. Obraz zgromadził do tej pory 42 miliony dolarów.

Na pozycji szóstej znalazł się dramat z Keanu Reevesem oraz Sandrą Bullock "Dom nad jeziorem", który zarobił już 29 milionów. Natomiast komedia romantyczna "Sztuka zrywania" w swoim czwartym tygodniu w box office przekroczyła próg stu milionów dolarów, osiągając całkowity zysk 103 miliony. Film zajął miejsce siódme.

W pierwszej dziesiątce znalazły się także: film familijny "Garfield 2", który przez dwa tygodnie zarobił 16 milionów, "X-Men: Ostatni bastion" z zyskiem całkowitym wynoszącym 224 miliony oraz kontrowersyjny "Kod da Vinci" z dochodem 205 milionów dolarów.

d3p0ffv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p0ffv