Trwa ładowanie...
02-03-2006 11:54

Adamczyk znakomity w roli papieża

Adamczyk znakomity w roli papieża
d6a3f98
d6a3f98

2 i 3 kwietnia, w pierwszą rocznicę śmierci Jana Pawła II, włoska telewizja komercyjna wyemituje film fabularny o latach pontyfikatu papieża-Polaka, z Piotrem Adamczykiem w roli głównej. Reżyser Giacomo Battiato powiedział, że Adamczyk, który nadzwyczajnie zagrał przyszłego papieża w filmie 'Karol-człowiek, który został papieżem', w tym drugim obrazie jest "jeszcze tysiąc razy lepszy".

- Piotr Adamczyk zagrał doskonale, odtwarzając rolę wręcz trudną do wyobrażenia, gdy wcielił się w ponad osiemdziesięcioletniego Jana Pawła II. Piotr, który zdobywał już nagrody za znakomitą rolę Karola Wojtyły, zagrał w 'Papa rimasto uomo' ("Papież, który pozostał człowiekiem") jeszcze tysiąc razy lepiej - podkreślił Giacomo Battiato.

Reżyser ujawnił, że jego film z wielką precyzją opowiada o chorobie i śmierci Jana Pawła II i że w trakcie kręcenia tych scen na planie panowała wyjątkowa atmosfera.

Dodał, że w swym filmie, który, jak zaznaczył, nie stanowi dokumentacji pontyfikatu, położył nacisk na stosunek papieża do cierpienia, "cierpienia innych, ale także swojego, od chwili zamachu poprzez lata swej choroby aż po agonię".

Według nieoficjalnych informacji telewizyjną emisję filmu poprzedzi prapremiera w Watykanie 30 marca, prawdopodobnie z udziałem Benedykta XVI.

d6a3f98
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6a3f98