Trwa ładowanie...
agnieszka holland
12-11-2015 19:34

Agnieszka Holland na kolejnym etapie ''Pokotu''

Agnieszka Holland na kolejnym etapie ''Pokotu''
d2221zc
d2221zc

30 października w Kotlinie Kłodzkiej zakończyła się jesienna część zdjęć do najnowszego filmu Agnieszki Holland "Pokot".

Obraz powstaje na podstawie powieści Olgi Tokarczuk "Prowadź swój pług wśród kości umarłych". Prace zostały podzielone na trzy etapy - letni, jesienny i zimowy. Fotki z planu można znaleźć na Facebooku PISF-u.

"Pokot" to historia kryminalna osadzona w odrealnionym świecie wykreowanym w powieści Olgi Tokarczuk. Na ekranie Agnieszka Holland będzie operowała językiem filmowym znanym widzom chociażby z obrazów Wesa Andersona i braci Coen.

- Tłumaczenie rzeczywistości na język filmu (tym bardziej metaforyczny) jest związane z kompromisem i frustracją. Widać, o ile prężniejszy jest język literatury - mówi reżyser. - Zależy nam, żeby wykorzystać rzeczywistość Kotliny Kłodzkiej do zbudowania świata - magicznego w pewnym stopniu - naszej bohaterki Duszejko. A ściślej - Kotlina w idealnym założeniu też ma się stać ważną bohaterką filmu.

W obrazie zagrają między innymi: Agnieszka Mandat, Wiktor Zborowski, Jakub Gierszał, Borys Szyc, Andrzej Grabowski, Tomasz Kot i Katarzyna Herman. Autorem zdjęć jest Robert Pałka/Studio Filmowe TOR.

Dzieło na ekranach polskich kin pojawi się w 2017 roku.

d2221zc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2221zc