Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw

Agnieszka Krukówna - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
Qaqwqwrqw

Polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Znana z tytułowej roli Janki w popularnym serialu dla młodzieży. Za rolę w filmie Michała Rosy “Farba” otrzymała Złotą Kaczkę dla najlepszej polskiej aktorki 1998 roku - nagrodę przyznaną przez czytelników miesięcznika Film.

Agnieszka Krukówna urodziła się 20 marca 1971 roku w Chorzowie. Zaczynała swoją aktorską karierę jako dwunastolatka, kiedy wygrała casting do reżyserowanego przez Wojciecha Sawę filmu "Panny", w którym wcieliła się w postać Iwonki. Następnie przyszła rola w serialu, który przyniósł aktorce największą popularność: "Janka". Cała Polska zapamiętała Agnieszkę Krukównę właśnie jako niepokorną dziewczynkę z wybujałą wyobraźnią.

Następnie aktorka usunęła się na chwilę z życia medialnego, skupiając się na studiach w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie, które ukończyła w 1995 roku. Tuż po studiach aktorka wcieliła się w postać Maryśki Jurewicz w przejmującym serialu Izabeli Cywińskiej, "Boża podszewka", zdobywając uznanie w oczach krytyki.

Agnieszka Krukówna od 1996 roku była aktorką Teatru powszechnego w Warszawie.Na scenie tej grała m.in. w “Trzech siostrach” Czechowa, a ostatnio w “Twórcy obrazów” Enquista. Aktorkę oglądaliśmy także w spektaklach Teatru TV, m.in. w takich jak “Miłość i gniew”, “Ivette”, “Dwaj panowie z Werony”, “Abigeil”, “Foto-Finisz”, “Chory z urojenia”, “Koniec służby”.

Kariera aktorki nabrała rozpędu.* W 2000 roku została nagrodzona Złotą Kaczką za rolę w filmie "Fuks". Jednak właśnie w tym momencie skończyła się dobra passa zawodowa.* W prasie zaczęły pojawiać się pogłoski o problemach psychicznych aktorki, która nie mogła sobie poradzić z otaczającą ją rzeczywistością, wpadając w kolejne uzależnienia od używek.

Qaqwqwrqw

O aktorce zrobiło się głośno, kiedy to odwołała swój udział w spektaklu Teatru Polonia na dwa dni przed premierą.Reżyser przedstawienia, Krystyna Janda (która nota bene opiekowała się zawodową karierą Krukówny), nie kryła swojego oburzenia, a do spektaklu zatrudniła Marię Seweryn, która w dwa dni nauczyła się skomplikowanego półgodzinnego monologu. Po tym incydencie aktorka zupełnie wycofała się z życia publicznego.* Po wielomiesięcznej przerwie wróciła do Teatru Powszechnego, jednak unika mediów.*

W latach 2003-2005 mężem Agnieszki był Radosław Fleischmann.

Qaqwqwrqw
Data urodzenia

20.03.1971

Miejsce urodzenia

Chorzów, Polska

Filmografia

Fuks (1999)

Korczak (1990) (Ewa)

Lista Schindlera (1993) (Dziewczyna Czurdy)

Pestka (1995) (Sabina)

Letnie przesilenie (2014)

Klinika samotnych serc () (Joanna Kawecka)

Ogniem i mieczem (serial) () (Młoda Ukrainka)

Farba (1997) (Marta 'Farba')

Rozdroże Cafe (2005) (Katarzyna)

Dama kameliowa (1995) (Nanine)

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw