Trwa ładowanie...
03-04-2006 14:51

Aktorki nagrodzone za dobre serca

Aktorki nagrodzone za dobre serca
djkigpr
djkigpr

Ewa Błaszczyk i Anna Dymna zostały tegorocznymi laureatkami nagrody "Trudny temat do zgryzienia".

Wyróżnienie - umocowaną na szklanej podstawie statuetkę orzecha wykonaną w srebrze i złocie - od czterech lat przyznaje radiowa Jedynka. Ewa Błaszczyk odebrała je w piątek 31 marca w Elblągu, w czasie koncertu galowego 10. jubileuszowego Festiwalu Sztuki Słowa "... Czy to jest kochanie?".

Nagroda ma na celu upowszechnianie postaw ludzi ponadprzeciętnych, których można stawiać za wzór dla innych - powiedział sekretarz Radiowej Jedynki Antoni Szybis. Wyjaśnił, że nagrodę przyznano za to, że podejmując się działalności bardzo trudnej, laureatki nie zrażały się, dążyły do celu, który przyniósł określony wynik.

W czasie konferencji prasowej Ewa Błaszczyk powiedziała, że słowo "wzruszenie" nie oddaje w pełni tego, co czuje w związku z przyznaniem nagrody. Podkreśliła, że ta nagroda świadczy o tym, że ktoś widzi i docenia wysiłek włożony w tak trudną pracę.

Konferencji prasowej przyglądały się matki niepełnosprawnych dzieci. Córka Janiny Ostapiuk z elbląskiej Wspólnoty Wiara i Światło przeżyła posocznicę. Kobieta mówi, że działalność Ewy Błaszczyk i zainteresowanie mediów problemami osób chorych, niepełnosprawnych oraz ich rodzin jest bardzo potrzebne. Jak podkreśliła, dzięki temu wielu ludzi patrzy z większym zrozumieniem na jej dziecko.

djkigpr

Druga laureatka wyróżnienia "Trudny temat do zgryzienia" - Anna Dymna - odbierze wyróżnienie w maju.

Ewa Błaszczyk utworzyła Fundację "Akogo". Chce obudzić w sensie dosłownym ludzi, którzy w wyniku różnych zdarzeń zapadli w śpiączkę. Anna Dymna i jej fundacja "Mimo wszystko" wspiera chorych psychicznie i ich rodziny.

W poprzednich latach nagrodę Radiowej Jedynki otrzymali: Jerzy Owsiak, Leszek Balcerowicz, Grzegorz Kołodko, Jerzy Hausner i Norman Davies.

djkigpr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djkigpr