Trwa ładowanie...
d3okg9w
Aktualności

''Alojzy'' w kinach od 18 listopada

„Alojzy” to połączenie filmów Polańskiego, Bodo Koxa i Roya Anderssona. Zdobywca Nagrody Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej w reżyserii Tobiasa Nölle'a wchodzi do polskich kin w piątek, 18 listopada.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Alojzy
Alojzy (Materiały prasowe)
d3okg9w

Alojzy Adorn jest prywatnym detektywem, człowiekiem na pierwszy rzut oka niepozornym, nierzucającym się w oczy. Obserwuje życie z bezpiecznej odległości, wszystko nagrywając kamerą 24 godziny na dobę. Kiedy umiera jego ojciec, Alojzy zostaje sam, a jego bezpieczne do tej pory życie zaczyna się rozpadać na kawałki. Po nocy ciężkiego picia, budzi się w autobusie i odkrywa, że jego aparat fotograficzny oraz cenne taśmy wideo zostały skradzione.

Wkrótce po tym zdarzeniu pojawia się tajemnicza kobieta, która zaczyna go szantażować. Oferuje mu zwrot skradzionych taśm pod warunkiem, że przyłączy się do niej grając w japońską grę pt. „telefoniczna wędrówka“, używając do tego tylko swojej wyobraźni jako jedynego połączenia. Detektyw wciąga się w jej grę coraz głębiej aż zakochuje się w głosie po drugiej stronie słuchawki. Kobieta otwiera przed nim nowy świat.

d3okg9w

Nölle zgrabnie lawiruje pomiędzy dramatem psychologicznym a absurdalnym dowcipem i dynamicznie odwracającymi się rolami bohaterów. „Alojzy” to po części intrygujące stadium samotności i żałoby, a po części film o przełamywaniu ograniczeń i lęków. W filmie odnajdziemy również zaskakujący romans, w którym wydarzyć się może wszystko np. szalona impreza w czerwonych garniturach.

*Tobias Nölle, urodzony w 1976 w Zürichu, studiował film w School of Visual Arts w Nowym Jorku. Jego film René z 2008 roku był pokazywany na wielu festiwalach na całym świecie i zdobył kilka nagród, takich jak Golden Leopard w Locarno za najlepszy krótki film szwajcarski. Nölle jest jednym z reżyserów filmu Wonderland, który miał swoją premierę na Festiwalu w Locarno w 2015 roku. Alojzy jest jego pierwszym filmem, do którego napisał scenariusz oraz który wyreżyserował. Został on zaprezentowany na Festiwalu Filmowym Torino Lab oraz na festiwalach: Rotterdam Cinémart i Berlinale. *

Alojzy Materiały prasowe
Alojzy (Materiały prasowe)
d3okg9w

Podziel się opinią

Share
d3okg9w
d3okg9w