Trwa ładowanie...
d1smi8l
Aktualności

Amerykanie poczuli obecność

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Amerykanie poczuli obecność
d1smi8l

Drugi film z serii "Obecność" już okazał się sukcesem. Sequel horroru zadebiutował na szczycie amerykańskiego box office'u.

W nowej odsłonie ponownie pojawiają się Vera Farmiga i Patrick Wilson, którzy grają Lorraine i Eda Warrenów. Tym razem para prowadzi śledztwo w Londynie, próbując pomóc samotnej matce wychowującej czwórkę dzieci w domu nawiedzonym przez złe duchy. Obraz Jamesa Wana przyniósł po pierwszym weekendzie w USA 40 milionów dolarów zysku.

Podium uzupełniają dwie kolejne nowości "Warcraft: Początek" z ponad 24 milionami na koncie i "Iluzja 2", która zrobiła niecały milion mniej.

d1smi8l

"Warcraft: Początek" powstał na podstawie popularnej gry wideo firmy Blizzard Entertainment. Akcja rozgrywa się w fikcyjnych światach Azeroth i Draenor, gdzie poza ludźmi żyją gnomy, elfy, krasnoludy, trolle czy orkowie. Między ludźmi a okrami dochodzi do konfliktu. W filmie występują Dominic Cooper jako król Llane Wrynn, Travis Fimmel jako Anduin Lothar, Ben Foster jako Medivh, Ben Schnetzer jako Khadgar oraz Ruth Negga jako Taria. Po stronie Hordy pojawiają się Clancy Brown jako Blackhand, Toby Kebbel jako Durotan i Daniel Wu jako Gul'Dan. Paula Patton gra Garonę.

W obrazie "Iluzja 2" dawny rywal Czterech Jeźdźców doprowadza do katastrofy podczas Super Bowl. Iluzjoniści będą musieli udowodnić swą niewinność. Do swych ról wrócili Mark Ruffalo, Woody Harrelson, Jesse Eisenberg, Dave Franco, Michael Caine i Morgan Freeman. W obsadzie zabrakło natomiast znanej z pierwszej części Isly Fisher. Z nowych twarzy pojawiają się Lizzy Caplan i Daniel Radcliffe oraz Jay Chou.

Oto pełne zestawienie:
1. "Obecność 2" - 40,4 miliona dolarów
2. "Warcraft: Początek" - 24,4 miliona dolarów
3. "Iluzja 2" - 23 miliony dolarów
4. "Wojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia" - 14,8 miliona dolarów
5. "X-Men: Apocalypse" - 10 milionów dolarów
6. "Zanim się pojawiłeś" - 9,2 miliona dolarów
7. "Angry Birds" - 6,7 miliona dolarów
8. "Alicja po drugiej stronie lustra" - 5,5 miliona dolarów
9. "Kapitan Ameryka: wojna bohaterów" - 4,3 miliona dolarów
10. "Księga dżungli" - 2,7 miliona dolarów

d1smi8l

Podziel się opinią

Share
d1smi8l
d1smi8l