Trwa ładowanie...
21-07-2014 04:33

Amerykanie wciąż zainteresowani "Ewolucją planety małp"

Share
Amerykanie wciąż zainteresowani "Ewolucją planety małp"
d25vf97

"Ewolucja planety małp" nadal okupuje pierwszą pozycję amerykańskiego box office.

Film stanowi kontynuację "Genezy planety małp" z 2011 roku. Akcja rozgrywa się ponad dekadę po wydarzeniach z pierwszej produkcji i skupia wokół grupy naukowców z San Francisco, którzy organizują ruch oporu przeciwko małpom. Reżyserem "Ewolucji planety małp" jest Matt Reeves ("Pozwól mi wejść"). W rolach głównych występują Andy Serkis, Jason Clarke, Keri Russell, Gary Oldman, Toby Kebbell, Kodi Smit-McPhee, Kirk Acevedo, Enrique Murciano i Judy Greer.

Dzieło wytwórni 20th Century Fox zarobiło po drugim weekendzie w USA 36 milionów dolarów, co razem dało już sumę 139 milionów dolarów.

Pierwsza nowość tego weekendu to znana już w Polsce "Noc oczyszczenia: Anarchia". Akcja rozgrywa się w świecie, w którym co roku, przez jedną noc, dokładnie 12 godzin, prawo pozwala na każdą zbrodnię, nawet morderstwo. W rolach głównych wystąpili Frank Grillo, Carmen Ejogo i Zach Gilford. Dochód 28 milionów dolarów pozwolił na druga pozycję.

d25vf97

Oczko niżej znalazła się animacja "Samoloty 2" 18 milionami na koncie. Tym razem Dusty po awarii silnika rezygnuje z wyścigów i przyłącza się do lotniczej straży pożarnej. Głosów samolotom udzielili Dane Cook, Ed Harris i Julie Bowen.

Ostatnia nowość na miejscu 4 to komedia "Sekstaśma". Głównymi bohaterami są małżonkowie, którzy pragną wzbogacić nieco swoje pożycie intymne. W tym celu kręcą domowy film erotyczny. Kiedy budzą się po upojnej nocy, okazuje się, że ich nagranie trafiło w niepowołane ręce. W filmie występują Cameron Diaz i Jason Segel a także Rob Corddry, Ellie Kemper i Rob Lowe. Obraz zarobił 15 milionów dolarów.

Oto pełne zestawienie:

  1. "Ewolucja planety małp" 36 milionów dolarów
  2. "Noc oczyszczenia: Anarchia" 28,4 miliona dolarów
  3. "Samoloty 2" 18 milionów dolarów
  4. "Sekstaśma" 15 milionów dolarów
  5. "Transformers: Wiek zagłady" 10 milionów dolarów
  6. "Tammy" 7,6 miliona dolarów
  7. "22 Jump Street" 4,7 miliona dolarów
  8. "Jak wytresować smoka 2" 3,8 miliona dolarów
  9. "Czarownica" 3,3 miliona dolarów
  10. "Earth to Echo" 3,3 miliona dolarów
d25vf97
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25vf97
d25vf97