Trwa ładowanie...
08-11-2016 09:43

Andriej Konczałowski Gościem 10. Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”

Już 8 listopada zapraszamy na spotkanie z jednym z najwybitniejszych przedstawicieli rosyjskiej kinematografii, reżyserem oraz scenarzystą filmowym i teatralnym - Andriejem Konczałowskim.

Share
Andriej Konczałowski Gościem 10. Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”Źródło: AKPA
d37h64q

Zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu, które poprzedzi projekcja najnowszego dzieła reżysera. 8 listopada o godz. 20:00 w Kinie Luna odbędzie się pokaz filmu Raj, po którym reżyser odpowie na pytania publiczności.

*Andriej Konczałowski *- należy do grona najwybitniejszych przedstawicieli kinematografii rosyjskiej. Studiował w moskiewskim konserwatorium w klasie fortepianu, ukończył też reżyserię na moskiewskim WGIKu w klasie Michaiła Romma. Już jego szkolny film „Chłopiec i gołąb” zdobył nagrodę na MFF w Wenecji. Jako scenarzysta współpracował m.in. przy filmach Andrieja Tarkowskiego – „Mały marzyciel” i „Andriej Rublow”. Stworzył błyskotliwe interpretacje utworów Iwana Turgieniewa i Antoniego Czechowa. W latach 80. realizował filmy w USA. Do jego najsłynniejszych dzieł należą m.in. „Historia Asi Klaczynej...”, „Pierwszy nauczyciel”, „Wujaszek Wania”, „Szlacheckie gniazdo”, „Syberiada”, „Kochankowie Marii”, „Wewnętrzny krąg”, „Kurka Riaba” i „Dom wariatów”. Podczas tegorocznej edycji Sputnika osobiście zaprezentuje swoje najnowsze dzieło, film „Raj”, budzący kontrowersje, ale także ogromny zachwyt widzów. Film został rosyjskim kandydatem do Oskara.

Nagrody:
2016 - „Srebrny Lew” za najlepszą reżyserię na 73. MFF w Wenecji

d37h64q

Jest to opowieść o ludziach, których losy skrzyżowały się w czasach wojny, w obliczu nieznanego dotąd okrucieństwa. W historii tej przeplatają się życiowe ścieżki trzech osób: rosyjskiej emigrantki Olgi, arystokratki i uczestniczki francuskiego ruchu oporu, francuskiego kolaboranta Jules’a oraz Niemca Helmuta, wysoko postawionego oficera SS.

10 Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską” 3-13 listopada 2016, Warszawa Kina: Luna, Iluzjon, Elektronik

d37h64q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37h64q
d37h64q