Trwa ładowanie...
d1jm1ay

Angie Everhart

Najnowsze informacje
3.0
(2 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Akron, Ohio, USA

Filmografia:
d1jm1ay

Jedna z najgorętszych modelek i aktorek amerykańskich lat 90-tych. Rudowłosa piękność, gwiazda filmu „Kolejne 9 i pół tygodnia” z Mickeyem Rourke’iem oraz wielu produkcji video.

Urodziła się 7 września 1969 roku w Akron w stanie Ohio, jako środkowa z trójki rodzeństwa. Ma starszego brata, Michaela i młodszą siostrę Amber. Jej ojciec był inżynierem, mama zajmowała się gospodarstwem domowym. Choć ciężko w to dziś uwierzyć, to jednak, gdy była dzieckiem, podobno często mylono ją z chłopcem. Kiedy miała naście lat, jej rozkwitająca kobiecość rozwiała jednak wszelkie wątpliwości.

Wysoki wzrost, oryginalne włosy i piękna buzia predestynowały dziewczynę do zawodu modelki, nic dziwnego że do świata mody trafiła już jako 16-latka. Szybko zdobyła światowe wybiegi.

Kiedy miała 17 lat, przeprowadziła się do Paryża, rozpoczynając samodzielne życie z dala od rodziny i kraju. Zasłynęła m.in. jako pierwsza rudowłosa kobieta, której twarz zdobiła okładkę magazynu „Glamour”. Pojawiła się też na okładkach wielu innych, znaczących pism o modzie.

Kiedy była u szczytu, jej zawodową karierę przerwała na pewien czas poważna kontuzja, jakiej doznała na skutek upadku podczas jazdy konnej.

Aktorskim debiutem Angie był epizod w przygodowej komedii „Bohater ostatniej akcji” z Armoldem Schwarzeneggerem (1993).

Dwa lata później pojawiła się na planie thrillera Williama Friedkina „Jade” (1995), a w 1996 roku wystąpiła z gwiazdą „Słonecznego patrolu” - Eriką Eleniak w horrorze/komedii „Opowieści z krypty – orgia krwi” oraz dołączyła do gwiazdorskiej obsady komedii kryminalnej „Czas wściekłych psów” Larry’ego Bishopa, z Ellen Barkin, Richardem Dreyfussem, Jeffem Goldblumem i Diane Lane.

W 1997 roku dała jeden z bardziej znanych występów u boku Mickeya Rourke’a w filmie „Następne 9 i pół tygodnia” (aka "Love in Paris"). Był to debiut aktorki w roli pierwszoplanowej.

Mimo, że zaczęła karierę od udziału w dużej, mainstreamowej produkcji, jej dalsza droga zawodowa toczyła się raczej bocznym torem. Znajdowała stałe zatrudnienie, jednak głównie jako gwiazda mniej znanych filmów klasy B, często przeznaczonych wyłącznie do telewizji bądź dystrybucji video.

Były to z reguły filmy akcji („Konflikt interesów” z Michaelem Madsenem 1997, „Zabij albo giń” 1999, „Belfer: Przegrana nie wchodzi w grę” z Treatem Williamsem 2001, meksykańsko-amerykański „Bandido” 2004), komedie („Numerek na boku” z Patrickiem Dempseyem 1998, „Gunblust Vodka” z Jürgenem Prochnowem 2000, „W siódmym niebie” z Burtem Reynoldsem 2007), bądź thrillery, w których seksowna aktorka miała okazję, by zaprezentować swoje wdzięki („Gorzka wolność” z Jamesem Russo i Erikiem Robertsem 1999, „Last Cry” z Richardem Grieco 2001, „Nagi świadek” z Danielem Baldwinem 2002, „Chore myśli” 2004).

Angie Everheart była producentką czterech filmów z własnym udziałem, w tym telewizyjnego obrazu „Conquering Kilimanjaro with Angie Everhart”, dokumentującego jej odwieczne marzenie - wyprawę na najwyższy szczyt Afryki (2009).

Jest aktywną działaczką na rzecz ochrony środowiska.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jm1ay
d1jm1ay
d1jm1ay