Trwa ładowanie...
d2dnsu3

Anna Antonowicz

Najnowsze informacje
4.3
(472 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Włocławek, Polska

Filmografia:
d2dnsu3

Polska i niemiecka aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Znana m.in. z filmów „Cisza” czy „Milczenie jest złotem”.

Anna Antonowicz (znana tez jako Anja Antonowicz) urodziła się 22 grudnia 1981 roku we Włocławku. Dorastała na toruńskim osiedlu Na Skarpie, gdzie uczęszczała też na zajęcia koła recytatorskiego. Pierwsze kroki przed kamerą także stawiała w Polsce.

W Polsce na dużym ekranie aktorka zadebiutowała w 2001 roku, w filmie „Cisza”. Jednak obraz w reżyserii Michała Rosy nie był jej debiutem przed kamerą. Anna Antonowicz, mając zaledwie roczek, pojawiła się w niemieckim serialu „Ein Fall fürzwei”. Był 1981 rok.

Do tej pory artystka zagrała w kilkunastu serialach i kilku filmach produkcji niemieckiej. Pierwszy sukces i niemiecką nagrodę telewizyjną zawdzięcza opartemu na faktach kryminałowi Bella Block – „Die Frau des Teppichlegers. Polscy widzowie mogli zobaczyć ją np. w komedii romantycznej Ewy Pytki, pt. „Milczenie jest złotem”. Widzieliśmy ją też w kilku odcinkach "Na dobre i na złe" i "Pensjonatu Pod Różą".

W 2004 roku uzyskała dyplom Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.W latach 2003-2004 związana była z Teatrem Nowym w Łodzi. W 2004 roku występowała również w łódzkim Teatrze Studyjnym PWSFTviT oraz w warszawskim Teatrze Syrena.

Anna Antonowicz jest żoną Roberta Galauskiego, z którym ma urodzonego w 2008 roku syna, Juliana. Obecnie Anna mieszka i pracuje w Niemczech. Jej hobby to podróże oraz kulinaria.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dnsu3
d2dnsu3
d2dnsu3