Trwa ładowanie...
d2kryj4

Anna Samusionek

Najnowsze informacje
3.2
(155 głosów)
Oceń:
d2kryj4

Polska aktorka teatralna i filmowa. Znana z występów w takich serialach jak „Plebania”, „Linia życia”, „Miasteczko”.

Anna Samusionek urodziła się 24 czerwca 1971 w Olsztynie. We wczesnej młodości chciała być lekarzem chirurgiem. Jest absolwentką III LO im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie oraz Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Po studiach (PWST w Warszawie) pracuje w warszawskim Teatrze Rozmaitości. Gościnnie występuje w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.* Na scenie zadebiutowała w roli Róży w "Upiorach" Ibsena w 1993 roku.*

W telewizji zadebiutowała rolą Zosi w "Darmozjadzie polskim" (1997), filmie wyreżyserowanym przez Łukasza Wylężałka. Za drugoplanową kreację w filmie Łukasza Wylężałka, "Darmozjadzie polskim", otrzymała w 1997 r. nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.Wystąpiła także m.in. w filmach "Prostytutki", "O dwóch takich, co nic nie ukradli", "Prawo ojca", "Zakochani", serialach: "Policjanci", "Miasteczko", "Z pianką czy bez".

W 1997 roku, w zastępstwie Magdy Masny, pełniła rolę hostessy w teleturnieju „Koło Fortuny”. W 2007 roku wzięła udział w V edycji programu rozrywkowego TVN – „Taniec z gwiazdami”, gdzie wraz z tancerzem Łukaszem Czarneckim zajęła 9. miejsce.

Od 2003 do 2007 roku występowała w roli Konstancji Rozwadowskiej-Malec w serialu "Plebania". Widzieliśmy ją także w serialach: "Pitbull", "Oficer", "Kryminalni", "Oficerowie" czy "Twarzą w twarz". W 2011 roku otrzymała rolę Sylwii w serialu „Linia życia”.

Anna Samusionek była dwukrotnie zamężna. Jej pierwszym mężem był Paweł Burczyk, a drugim Krzysztof Zuber, z którym ma córkę Andżelikę (ur. 2003 r.). Para rozwiodła się. Obecnie Anna mieszka w Choszczówce, na północy Warszawy.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kryj4
d2kryj4
d2kryj4