Trwa ładowanie...
d4cap0h

Anne Brochet

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Amiens, Francja

Filmografia:
d4cap0h

Francuska aktorka komediowa. Anne Brochet urodziła się 22 listopada 1966 roku w Amiens we Francji. Zagrała w takich filmach jak: „Cyrano de Bergerac”, „Le temps des porte-plumes”, „30 ans”, „Une journée de merde!”, „Tous les matins du monde“.

Wystąpiła także w kilku odcinkach w serialu telewizyjnym pt. „Voici venir l'orage”. Brochet wygrała nagrodę Cezara za rolę drugoplanową w filmie „Tous les matins du monde”.

W 2003 roku zagrała w filmie „Historia Marii i Juliana” w roli Madame X. Film Jaquesa Rivette'a przedstawia losy pary dawnych kochanków, którzy po przejściach znów są razem. Julien (Jerzy Radziwiłlowicz) to fachowiec od wszelkich napraw, którego opuściła niedawno dziewczyna.

W 2006 roku wystąpiła w filmie „Rok życia” w roli Cecile. Jest to rozgrywająca się we Francji lat 50. opowieść o pochodzącym z patologicznej rodziny chłopcu, który zostaje adoptowany przez małżeństwo farmerów. Pippo, 9-letni chłopiec, którego rodzice trafiają do więzienia z powodu tajemniczych oskarżeń, zostaje wysłany do sierocińca. Po pewnym czasie zostaje adoptowany przez parę młodych farmerów.

W 2010 roku zagrał w filmie „Obława” w roli Diny Traube.Film opowiada o obławie zorganizowanej przez rząd Vichy w trakcie której około 9 tysięcy francuskich policjantów pojmało 13 tysięcy francuskich Żydów. Większość z nich trafił do obozu w Auschwitz.

Anne Brochet w latach 1998-2002 była związana z aktorem Gadem Elmaleh. Para ma syna, Noe. Historię ich związku i rozstania aktorka przedstawiła w książce pt. „Trajet d'une amoureuse econduite”.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cap0h
d4cap0h
d4cap0h