Trwa ładowanie...
natalie portman
08-05-2015 02:34

"Annihilation": Natalie Portman chce zostać unicestwiona

"Annihilation": Natalie Portman chce zostać unicestwiona
dwldl6e
dwldl6e

Natalie Portman stara się o rolę w thrillerze science fiction "Annihilation", nowym projekcie Alexa Garlanda ("Ex Machina").

Garland zajmie się zarówno reżyserią, jak i scenariuszem opowieści. Rozmowy z Portman są na razie na wstępnym etapie. Wiele zależy od tego, kiedy dokładnie ruszą zdjęcia. Udziałem w przedsięwzięciu zainteresowanych jest ponoć wiele gwiazd - w tym Tilda Swinton i Julianne Moore.

Przypomnijmy, że film będzie ekranizacją powieści Jeffa VanderMeera, znanej w Polsce pod tytułem "Unicestwienie". Książka opowiada o ekspedycji do Strefy X. Powstała po tajemniczym Wydarzeniu kraina rządzi się własnymi, nieznanymi ludziom prawami. Członkowie jedenastu pierwszych ekspedycji do Strefy umierali, popełniali samobójstwa lub zabijali się nawzajem. Ci, którzy przetrwali, nie pamiętali, jak przebiegał ich powrót. Dwunastą wyprawę tworzą wyłącznie kobiety. Czy im uda się odkryć tajemnice Strefy? Jakie sekrety kryje niezwykła flora i fauna tego miejsca? A może to ona je stworzyła i nim rządzi? Jedno jest pewne: Strefa X wpływa na ludzkie umysły i zmienia każdego.

dwldl6e

Powieść jest pierwszą częścią trylogii VanderMeera. Prawa do ekranizacji nabyło studio Paramount i producent Scott Rudin ("To nie jest kraj dla starych ludzi", "Truman Show", "Godziny").

Garland zasłynął do tej pory jako pisarz i scenarzysta ("28 dni później", "Niebiańska plaża", "Nie opuszczaj mnie" i "Dredd 3D"). Obraz "Ex Machina", który można było oglądać w naszych kinach zimą, był jego debiutem reżyserskim.

Sama Portman za kilkanaście dni będzie promować w Cannes film "A Tale of Love of Darkness" w swojej reżyserii i ze zdjęciami Sławomira Idziaka.

dwldl6e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwldl6e