Trwa ładowanie...
d13ak6o

Antonio Cupo

Najnowsze informacje
4.0
(10 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Vancouver, Kanada

Filmografia:

Bitwa pod Wiedniem (2011) (Karol Lotaryński)

After (2001)

Lizzie McGuire Movie, The (2003) (model)

To niesamowite () (Gitarzysta)

Elegia (2008) (Kochanek z wyobrażeń Consueli)

Saint Sinner (2002) (Brat Gregory)

d13ak6o

Kanadyjski aktor i muzyk. Zagrał główną rolę we włoskim serialu telewizyjnym pt. "Elisa z Rivombrosy".

Antonio Cupo urodził się 10 stycznia 1978 roku w Vancouver w Kanadzie. Wychował się w rodzinie włoskich imigrantów, którzy przybyli do Kanady w 1968 roku. Jego ojciec, Manlio Cupo, pochodzi z Palomonte, małego miasta w prowincji Salerno w południowo-zachodnich Włoszech. Z kolei matka Lucia pochodzi z miejscowości Barletta we Włoszech. Antonio jest najmłodszym dzieckiem Manlio i Lucii. Ma starszego brata, Sabato, oraz starszą siostrę Carmelinę, która jest piosenkarką.

Antonio żyje pomiędzy Vancouver, Los Angeles oraz Rzymem. Uczęszczał na studia na Uniwersytecie British Columbia, gdzie ukończył angielską literaturę. Zajmuje się zarówno aktorstwem jak i muzyką – był głównym wokalistą zespołu Hybryd Cartel. W Kanadzie wygrał wiele zawodów muzycznych.

Po raz pierwszy zainteresował się aktorstwem, gdy jego siostra zaprowadziła go do teatru.* Zadebiutował w 1999 roku epizodem w serialu „Beggars and Choosers”, a rok później wystąpił w swoim pierwszym filmie.* Do tej pory pojawił się w ponad 20 produkcjach telewizyjnych oraz siedmiu filmach kinowych, m.in. w dramacie historycznym „Barbarossa”, w reżyserii Renzo Martinelliego.

W 2003 roku zagrał główną rolę we włoskim serialu telewizyjnym pt. "Elisa z Rivombrosy". Produkcję oglądało ponad dziesięć milionów widzów, co ustanowiło rekord – najchętniej oglądany serial w historii włoskiej telewizji. Serial emitują także stacje telewizyjne w piętnastu innych krajach Europy i Azji.

Aktora mogliśmy również oglądać w takich filmach jak: „Święty grzesznik”, „Przerwana podróż”, „Zapomniany skazaniec”, „Bitwa pod Wiedniem”.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13ak6o
d13ak6o
d13ak6o