Trwa ładowanie...
16-12-2014 11:17

"Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów": Kolejna odsłona kultowego komiksu

"Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów": Kolejna odsłona kultowego komiksuŹródło: Facebook
d3z4eio
d3z4eio

Twórcy animowanych hitów kinowych *"Odlot" i "Wall-e" prezentują kolejną odsłonę kultowego komiksu o przygodach Asteriksa i Obeliksa. Gwiazdorska obsada dubbingowa oraz doskonałe poczucie humoru gwarantujące świetną zabawę widzom od lat 5 do 105. Świąteczny teaser animacji w polskiej wersji językowej można już zobaczyć w Wirtualnej Polsce.*

Rok 50. przed naszą erą: cała Galia jest okupowana przez Rzymian... Cała? Nie! Jedna osada, zamieszkana przez niepokornych Galów nadal stawia opór najeźdźcy. Zirytowany tym Juliusz Cezar, postanawia zmienić taktykę: skoro jego armia nie jest w stanie podbić siłą galijskich barbarzyńców, to może uwiedzie ich rzymska cywilizacja? Władca każe wybudować obok osady Galów wspaniałą wioskę, przeznaczoną dla rzymskich właścicieli. To „Osiedle Bogów”. Czy nasi galijscy przyjaciele oprą się pokusie zarobku i rzymskiego komfortu? Czy ich osiedle stanie się zwykłą atrakcją turystyczną? Asteriks i Obeliks robią wszystko, by pokrzyżować Juliuszowi Cezarowi plany.

Film będzie dostępny w polskiej wersji językowej zarówno w 2D, jak i w 3D.

d3z4eio

W 1959 roku dwaj genialni autorzy stworzyli fenomen wydawniczy. René Goscinny i Albert Uderzo opublikowali swój pierwszy komiks o przygodach Asteriksa i Obeliksa w zerowym numerze magazynu „Pilote” dla małych Francuzów. Dziś seria liczy 35 tytułów, przetłumaczonych na ponad 110 języków. Na całym świecie sprzedano 355 milionów egzemplarzy. Na motywach komiksów zrealizowano 8 filmów animowanych i 4 filmy fabularne. Przygody Asteriksa i Obeliksa do tej pory śledziło w kinach ponad 100 milionów widzów.

„Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów” to pierwszy film z serii, zrealizowany w technice 3D. Francuskie Studio M6 zaprosiło do współpracy Louisa Clichy, wybitnego animatora studia Pixar, w którym powstawały kultowe filmy Walt Disney Pictures, między innymi „Auta”, czy nagrodzone Oscarem „Ratatuj”, „Toy Story”, „Odlot” i „Wall-e”. Uważałem, że w tym wypadku mamy możliwość stworzenia czegoś nowatorskiego. Chciałem wrócić do komiksowych źródeł i do pierwszych filmów animowanych, takich, jak „Dwanaście prac Asteriksa” – powiedział Louis Clichy. Okazało się, że rysunki Alberta Uderzo, świetnie sprawdzają się w technice 3D. Działaliśmy inaczej, niż Spielberg, który, tworząc „Tintina”, dokonał reinterpretacji komiksowych rysunków. My, choć dodaliśmy tej grafice realizmu, zachowaliśmy klasyczne postaci w ich oryginalnej formie.

Nowy film „Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów” to zupełnie inny projekt, wykorzystujący zaawansowane technologie komputerowego generowania obrazów – komentuje Albert Uderzo. Oczywiście miałem wcześniej okazję oglądać amerykańskie filmy zrealizowane w tej technice, ale wydawało mi się, że w przypadku Asteriksa, potrzebna jest dalsza ewolucja, tak, by dobrze ukazać charakter i mimikę postaci. Chodziło o to, by technika 3D nie osłabiła, lecz wzmocniła jakość tej animacji. Po trwających wiele miesięcy testach komputerowego modelowania postaci, ostatecznie przekonał mnie rezultat pracy Louisa Clichy i odpowiedzialnego za animację Patricka Delage’a. Ich Obeliks był fantastyczny! Czułem, że technologia osiągnęła wystarczająco wysoki poziom, żeby powstał wielki film o przygodach Asteriksa w 3D.

„Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów” to nowy etap w historii przygód Asteriksa i Obeliksa. W polskiej wersji językowej film pojawi się w zupełnie nowej, gwiazdorskiej obsadzie.

d3z4eio
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3z4eio