Trwa ładowanie...

Będzie nowy film od autorki "50 twarzy Greya". Ekranizują "Mistera"

E. L James i Universal znowu będą współpracować. Powstanie film na podstawie nowego erotyku autorki "50 twarzy Greya". Za jakiś czas na ekranach kin zobaczymy "Mistera". Kto zagra polską sprzątaczkę?

Będzie nowy film od autorki "50 twarzy Greya". Ekranizują "Mistera"Źródło: Getty Images
d3ag58m
d3ag58m

"Mister" w księgarniach pojawił się w 2019 r. Nie trzeba było długo czekać, by padła decyzja o ekranizacji. "Variety" donosi, że E. L James dogadała się już w Universal Pictures, by razem pracować nad nowym filmem. Z doniesień dziennikarzy wynika, że o prawa do "Mistera" toczyła się zażarta walka.

Zobacz: Koroniewska o wpadce w audiobooku w "50 twarzy Greya"

Jeśli chodzi o produkcję, to powtórzy się sytuacja z filmami o przygodach Christiana Greya i Anastasii Steel. E. L James ma być i tym razem producentką filmu i czuwać nad wiernym przełożeniem książki na język kina. Co ciekawe, "Variety" ustaliło, że o "Mistera" zabiegały wszystkie studia filmowe w Hollywood. Trudno się dziwić. "50 twarzy Greya" było kinowym megahitem. Tylko pierwsza część serii zarobiła w kinach ponad 570 mln dolarów na świecie! Liczby robią jeszcze większe wrażenie, gdy przypomni się, że budżet na ten film sięgał "tylko" 40 mln dolarów.

"Mister" powtórzy sukces? To historia nielegalnej imigrantki Alessi Demachi. Dziewczyna została ofiarą handlarzy ludźmi, którzy przewieźli ją w ciężarówce z rodzinnej Albanii do Wielkiej Brytanii.

d3ag58m

Po tym, jak udało się jej uciec, zaczęła pracować jako sprzątaczka. Jednym z jej klientów był Maxim Trevelyan - brytyjski arystokrata, model i muzyk w jednym. Maxim - tytułowy "Mister", czyli "pan" Alessi - zakochuje się w niej i pomaga wyzwolić się od wspomnianych już handlarzy ludźmi.

"Mister" przez 9 tygodni utrzymywał się na liście bestsellerów "New York Timesa", ale krytycy miażdżyli nowe dzieło E.L James. Pisaliśmy wam o tym, jak szkodliwy obraz ofiar handlu ludźmi pokazała autorka.

Odważne sceny wypadają absurdalnie, gdy wcześniej Alessia mówi o swojej traumie. W jednym momencie mowa jest o tym, jak bardzo boi się ciemności, bo to kojarzy jej się z wnętrzem ciężarówki handlarzy ludźmi, przypominają się bohaterce chwile grozy, by minutę później już marzyć o rozbieraniu swojego pracodawcy.

Warto też przypomnieć, że w książce pojawia się "polski wątek". Alessia po ucieczce od handlarzy trafia do polskiej rodziny. Pomaga jej Magda, sprzątaczka, która za pomocą siatki polskich sprzątaczek w Londynie załatwia Alessi pracę. Ważną postacią dla fabuły jest też syn Magdy, Michał, który jest jedynym przyjacielem głównej bohaterki i to dzięki niemu Alessia ma w czym chodzić.

d3ag58m

Czy te postaci pojawią się też w filmie? Kto zagra polską sprzątaczkę, a kto jej syna? Może twórcy ekranizacji zupełnie zrezygnują z tego wątku? Szczegóły dotyczące obsady i scenariusza nie są jeszcze znane.

d3ag58m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ag58m