Trwa ładowanie...
17-04-2018 16:01

Będzie Refleksyjnie. Znamy program 12. edycji Łódź Design Festival

W maju słowo DESIGN będzie odmieniane na wszystkie sposoby, a to za sprawą Łódź Design Festival – najbardziej opiniotwórczego wydarzenia poświęconego wzornictwu w Europie Środkowo-Wschodniej. Gościem specjalnym Festiwalu będzie hiszpański projektant, Jaime Hayon, którego wykład "Forma podąża za funkcją – i co dalej?” odbędzie się 22 maja.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Będzie Refleksyjnie. Znamy program 12. edycji Łódź Design FestivalŹródło: Materiały prasowe
d1dgryw
d1dgryw

Hasło przewodnie tegorocznej, 12. edycji to REFLEKSJE. Będą one dotyczyć trzech głównych obszarów tematycznych: relacji człowiek – technologia, wartości rzemiosła i pracy rąk ludzkich oraz wyzwań i kierunków rozwoju współczesnej architektury.

W programie inspirujące wystawy m.in. "Nothing but flowers”, kuratorka, Agata Połeć, "Kółko Kropka Kreska”, której kuratorką jest Magdalena Gazur, "The Glass Room Experience organizowana przez Tactical Tech. Zobaczymy też wystawy finalistów konkursów must have – najlepiej zaprojektowanych produktów na polskim rynku i make me! – czyli międzynarodowego konkursu na najbardziej obiecującego projektanta młodego pokolenia, w którym zwycięzca otrzyma nagrodę główną – Paradyż Award o wartości 50 tys. zł, ufundowaną przez mecenasa Festiwalu – Ceramikę Paradyż.

Ponadto dyskusje, warsztaty, premiery, Archiblok prowadzony przez Filipa Springera, cykl Trendy z pytaniami stawianymi przez Michała Mazura o najważniejsze wyzwania współczesnego designu, a także Edukreacja, czyli projekt edukacyjno-rozwojowy dla dzieci. Festiwal będzie też bardziej obecny w przestrzeni publicznej Łodzi – zobaczymy m.in.: instalację "Łącznik Spacerowy” Pawła Grobelnego czy "Papierową Dżunglę” Oli Mireckiej.

Festiwal Łódź Design Festival to – wg analiz (badanie:"Diagnoza stanu designu” przeprowadzone na zlecenie PARP w 2015 r. i "Zaprojektowane w Polsce. Analiza potencjału ekonomicznego polskiego rynku wzornictwa” zrealizowane przez Biuro Badań Społecznych Question Mark w 2017 r.) – najbardziej prestiżowe i najczęściej odwiedzane wydarzenie związane ze wzornictwem w Polsce. Jest najbardziej opiniotwórczym wydarzeniem poświęconym wzornictwu w Europie Środkowo-Wschodniej. Łódź Design Festival powstał w 2007 roku jako przegląd osiągnięć polskiego wzornictwa. Od początku prezentuje design w różnych jego odsłonach – od wzornictwa przemysłowego, poprzez projektowanie graficzne, architekturę, rzemiosło, aż po kreowanie usług i interakcji. Dziś skupia się na stawianiu pytań, interpretacji zjawisk i krytycznej dyskusji. Prezentuje innowacje i projekty mające duży wpływ na nasze otoczenie. Łódź Design Festival to wydarzenie, na którym inspiracji poszukiwać mogą projektanci, architekci, przedstawiciele zawodów kreatywnych, a także każdy zainteresowany kulturą i wzornictwem. W programie najmocniejszymi punktami są zawsze wystawy tematyczne, spotkania z ekspertami w dziedzinie designu i architektury, dyskusje i wykłady, a także warsztaty dla dorosłych i dzieci. Do tej pory wzięło w nim udział ponad 400 000 osób z całego świata. Festiwal realizowany jest dzięki wieloletniemu wsparciu Urzędu Miasta Łodzi, Łódzkiego Centrum Wydarzeń oraz mecenasa Festiwalu – Ceramiki Paradyż. Wstęp na Festiwal dla dzieci do lat 12 i seniorów jest bezpłatny (www.lodzdesign.com).

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1dgryw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dgryw