Trwa ładowanie...
d146hcd
d146hcd

Biec w stronę Ty - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Biec w stronę Ty” to polski krótkometrażowy film z 2012 roku. Za reżyserię odpowiada Hanka Brulińska, która była dotąd aktorką teatralną i filmową. "Biec w stronę Ty" jest jej debiutem reżyserskim i scenariuszowym. Swoje inspiracje czerpie z Bergmana, Kieślowskiego, Greenawaya, oraz z malarstwa surrealistów. Muzykę skomponował Bartosz Kowalski, a za produkcję odpowiada Piotr Kotowski.

Opowieść stanowi próbę zmierzenia się bohaterki, Irmy, ze swoją przeszłością i teraźniejszością. Czas rzeczywisty i miniony w filmie silnie się ze sobą splatają. Obrazy z dzieciństwa, przełomowe wydarzenia dojrzałego życia i w końcu alegoryczny bieg przez las będący odzwierciedleniem stanu emocjonalnego Irmy, składają się na psychologiczne studium kobiecej duszy. Niezwykła wrażliwość bohaterki i pisarki ma swoje odzwierciedlenie w wyrazistej poetyce filmu, która niejednokrotnie wkracza w konwencję nadrealistyczną, symboliczną.

„Biec w stronę Ty” jest zapisem zmagań człowieka z samym sobą, ze swoją historią i bagażem życiowych doświadczeń. Jednocześnie daje odpowiedź na pytanie, gdzie szukać oparcia i siły. To niespotykana we współczesnym dyskursie optymistyczna, ale niebanalna, opowieść o prawdziwym, wolnym wymiarze życia.

W filmie w rolach głównych zagrali: Dagmara Ziaja jako Irma, Lesław Żurek – Piotr, Aleksandra Sobiesiak - Irma w dzieciństwie, Monika Babicka - Matka Irmy, Jerzy Kurczuk - Ojciec Irmy, Jerzy Rogalski - Kościelny Waldek, Halina Skoczyńska – Szefowa, Magdalena Sztejman-Lipowska – Nauczycielka, Jolanta Deszcz-Pudzianowska – Sprzedawczyni.

Tytuł oryginalny

Biec w stronę Ty

Gatunek

psychologiczny, krótkometrażowy

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

07.12.2012

Czas trwania

31 min.

Obsada
d146hcd

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

d146hcd
d146hcd