WP

Biec w stronę Ty - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Biec w stronę Ty” to polski krótkometrażowy film z 2012 roku. Za reżyserię odpowiada Hanka Brulińska, która była dotąd aktorką teatralną i filmową. "Biec w stronę Ty" jest jej debiutem reżyserskim i scenariuszowym. Swoje inspiracje czerpie z Bergmana, Kieślowskiego, Greenawaya, oraz z malarstwa surrealistów. Muzykę skomponował Bartosz Kowalski, a za produkcję odpowiada Piotr Kotowski.

Opowieść stanowi próbę zmierzenia się bohaterki, Irmy, ze swoją przeszłością i teraźniejszością. Czas rzeczywisty i miniony w filmie silnie się ze sobą splatają. Obrazy z dzieciństwa, przełomowe wydarzenia dojrzałego życia i w końcu alegoryczny bieg przez las będący odzwierciedleniem stanu emocjonalnego Irmy, składają się na psychologiczne studium kobiecej duszy. Niezwykła wrażliwość bohaterki i pisarki ma swoje odzwierciedlenie w wyrazistej poetyce filmu, która niejednokrotnie wkracza w konwencję nadrealistyczną, symboliczną.

„Biec w stronę Ty” jest zapisem zmagań człowieka z samym sobą, ze swoją historią i bagażem życiowych doświadczeń. Jednocześnie daje odpowiedź na pytanie, gdzie szukać oparcia i siły. To niespotykana we współczesnym dyskursie optymistyczna, ale niebanalna, opowieść o prawdziwym, wolnym wymiarze życia.

W filmie w rolach głównych zagrali: Dagmara Ziaja jako Irma, Lesław Żurek – Piotr, Aleksandra Sobiesiak - Irma w dzieciństwie, Monika Babicka - Matka Irmy, Jerzy Kurczuk - Ojciec Irmy, Jerzy Rogalski - Kościelny Waldek, Halina Skoczyńska – Szefowa, Magdalena Sztejman-Lipowska – Nauczycielka, Jolanta Deszcz-Pudzianowska – Sprzedawczyni.

Tytuł oryginalny

Biec w stronę Ty

Gatunek

psychologiczny, krótkometrażowy

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

07.12.2012

Czas trwania

31 min.

Obsada

Hanka Brulińska (Kościelny Waldek)

Jerzy Kurczuk (Ojciec Irmy)

Monika Babicka (Matka Irmy)

Aleksandra Sobiesiak (Irma w dzieciństwie)

Dagmara Ziaja (Irma)

Halina Skoczyńska (Szefowa)

Lesław Żurek (Piotr)

Jerzy Rogalski (Kościelny Waldek)

WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
WP
WP