Trwa ładowanie...

Bill Cosby odwołał się od wyroku sądu. Złożył kolejną apelację

Bill Cosby został w 2019 r. prawomocnie uznany winnym napaści seksualnej na Andreę Constand. Aktor złożył apelację od wyroku.

Bill Cosby odwołał się od wyroku sądu. Złożył kolejną apelacjęŹródło: Getty Images
d4kvx8a
d4kvx8a

Bill Cosby został w 2018 r. uznany winnym za napaści seksualne i podawanie Andrei Constand środków odurzających. Sąd skazał go na trzy razy po dziesięć lat więzienia.

Zobacz wideo: Marcin Margielewski o książce "Byłam arabską stewardessą". Prawdziwa historia Polki

Obrońcy Cosby'ego zapowiadali od razu złożenie apelacji. Wśród swoich argumentów mieli na względzie m.in. podeszły wiek aktora (ma 82 lata). Sąd Apelacyjny w Pensylwanii podtrzymał jednak w grudniu 2019 r. wyrok skazujący.

Aktor i jego prawnicy nie zamierzają jednak się poddać. Złożyli do Sądu Najwyższego w Pensylwanii apelację o uchylenie decyzji sądu apelacyjnego, podtrzymującej wyrok za napaść seksualną. W uzasadnieniu prawnicy podkreślili, że grudniowa decyzja o podtrzymaniu wyroku będzie miała "daleko sięgające konsekwencje dla wszystkich przyszłych postępowań karnych" dotyczących aktora.

d4kvx8a

Zdaniem obrońców Cosby'ego sąd nie przywiązał należytej wagi do proporcji przedstawiania racji. Twierdzą, że proces był "domniemaniem winy", a nie niewinności.

- Sąd powinien skupić się na zapewnieniu sprawiedliwego procesu w sprawie pojedynczego oskarżenia, w sprawie którego pan Cosby odpowiadał, a nie na udostępnianiu platformy jakimkolwiek innym oskarżycielom, którzy chcieli mieć swój dzień w sądzie – argumentował rzecznik aktora Andrew Wyatt.

Przypomnijmy, że spraw przeciwko aktorowi o nadużycia seksualne jest znacznie więcej. W 2014 r. światło dzienne ujrzały szokujące zeznania, według których aktor miał przez lata gwałcić i molestować kobiety. Cosby miał nabywać i podawać im narkotyki oraz uprawiać z nimi seks. Zaczął się plątać w zeznaniach podczas procesu. Ostatecznie Cosby twierdził, że wszystko jest efektem rasistowskiej zmowy.

Przeciwko aktorowi zeznało co najmniej 60 kobiet. Do molestowań miało dochodzić w latach 1960-2000. Jak podaje agencja AFP, wiele ze spraw uległo już przedawnieniu i nie trafią do sądu.

d4kvx8a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kvx8a