Trwa ładowanie...
17-08-2015 04:04

Biografia N.W.A. zdetronizowała "Mission: Impossibe"

Biografia N.W.A. zdetronizowała "Mission: Impossibe"
d4gr7qs

Film "Straight Outta Compton", czyli kinowa biografia hiphopowego zespołu N.W.A. zajęła pierwsze miesiące amerykańskiego box office, detronizując "Mission: Impossible - Rogue Nation".

W roli głównej w "Straight Outta Compton" pojawia się syn Ice'a Cube'a, O'Shea Jackson Jr., który wciela się właśnie w swojego tatę. Ponadto występują Neil Brown Jr. jako DJ Yella, Aldis Hodge jako MC Ren, Corey Hawkins jako Dr. Dre i Jason Mitchell jako Eazy-E. W obsadzie znaleźli się także Paul Giamatti, Alexandra Shipp i Keith Stanfield. Za kamerą stanął F. Gary Gray, a jego dzieło w weekend otwarcia w USA przyniosło 56 milionów dolarów zysku.

Zespół N.W.A. powstał w 1986 roku. Przez jego skład przewinęli się Dr. Dre, Ice Cube, Eazy-E, Mc Ren, DJ Yella, Tee Jaye i Arabian Prince. Longplay "Straight Outta Compton" (1988) przyniósł hit "Fuck tha Police" i rozszedł się w nakładzie ponad dziewięciu milionów egzemplarzy.

Drugą i ostatnią nowością top 10 jest "Kryptonim U.N.C.L.E.", będący kinową wersją serialu emitowanego w latach 1964-1969. Akcja rozgrywa się we wczesnych latach 60. Agent CIA Napoleon Solo (Henry Cavill) oraz agent KGB Ilya Kuryakin (Armie Hammer) muszą odłożyć na bok wzajemne animozje, aby powstrzymać tajemniczą międzynarodową organizację przestępczą, której celem jest zburzenie kruchej równowagi sił poprzez rozprzestrzenianie broni i technologii nuklearnej. Jedyny trop, do jakiego udało im się dotrzeć, to córka zaginionego niemieckiego profesora, który jako jedyny jest w stanie przeniknąć do organizacji przestępczej. Agenci muszą ścigać się z czasem, aby go odnaleźć i zapobiec ogólnoświatowej katastrofie.

d4gr7qs

W obsadzie znaleźli się również Elizabeth Debicki, Jared Harris, Alicia Vikander oraz Hugh Grant. Obraz, którego reżyserem jest Guy Ritchie, zarobił ponad 13 milionów dolarów, co zagwarantowało 3. pozycję.

Poniżej zestawienie top 10 amerykańskiego box office ostatniego weekendu:

  1. "Straight Outta Compton" - 56,1 miliona dolarów
  2. "Mission: Impossible - Rogue Nation" - 17 milionów dolarów
  3. "Kryptonim U.N.C.L.E." - 13,5 miliona dolarów
  4. "Fantastyczna czwórka" - 8 milionów dolarów
  5. "Dar" - 6,5 miliona dolarów
  6. "Ant-Man" - 5,5 miliona dolarów
  7. "W nowym zwierciadle: Wakacje" - 5,3 miliona dolarów
  8. "Minionki" - 5,2 miliona dolarów
  9. "Nigdy nie jest za późno" - 4,6 milionów dolarów.
  10. "Wykolejona" - 3,8 miliona dolarów
d4gr7qs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gr7qs