Trwa ładowanie...
dfe2jyy

Brandon Lee

Najnowsze informacje
4.5
(31 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Oakland, California, USA

Filmografia:
dfe2jyy

Amerykański aktor, syn najsłynniejszego mistrza wschodnich sztuk walki Bruce’a Lee. Zginął w wieku 28 lat, na skutek obrażeń powstałych w wyniku postrzelenia na planie filmu „Kruk”.

* Brandon Bruce Lee urodził się 1 lutego 1965 roku w Oakland w Stanach Zjednoczonych. Był synem Bruce'a Lee i bratem Shannon Lee.* Ukończył Lee Strasberg Academy oraz Emerson College. Od dziecka ćwiczył wschodnie sztuki walki. Po śmierci ojca przestał trenować. Był wschodzącą gwiazdą filmu.

W całej swojej karierze zdążył wystąpić tylko w 6 produkcjach: "Kung Fu: The movie" "Legacy of rage" "Lasser Mission" "Rapid Fire" "Showdown in Little Tokyo " oraz "Kruk”. „Kruk” to ponura opowieść o muzyku, Ericu Dravenie, który ginie wraz ze swoją dziewczyną w noc Halloween, a rok później powraca na ziemię, aby się zemścić.

"Kruk" był ostatnim i najsłynniejszym filmem w jego króciutkiej karierze. Brandon starannie przygotowywał się do tej roli, nawet nauczył się grać na gitarze. Na planie filmowym doszło jednak do tragedii. Według jednej wersji, w ostatnim tygodniu zdjęć przez niedopatrzenie, Magnum 44 jednego z filmowych gangsterów zostało nabite prawdziwymi nabojami, a dwukrotnie postrzelony Brandon zmarł po przewiezieniu do szpitala. Według drugiej wersji, bardziej prawdopodobnej, w pistolecie znajdowały się ślepe naboje, lecz coś utkwiło w lufie, a siła wystrzału trafiła w brzuch Brandona. Produkcję, po raz pierwszy w historii kina, dokończono za pomocą techniki komputerowej.

Zmarł 31 marca 1993 roku po przewiezieniu do szpitala kilkanaście dni przez ślubem z pisarką Elizą Hutton. Miał 28 lat. Śmierć jego ojca, Bruce'a Lee w 1973 roku, w wyniku reakcji na środki przeciwbólowe, została także uznana za podejrzaną. Postać grana przez Bruce'a w „Grze śmierci” (Game of Death) zostaje postrzelona w podobny sposób. Lee został pochowany obok swojego ojca na Cmentarzu Lake View w Seattle.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfe2jyy
dfe2jyy
dfe2jyy