Trwa ładowanie...
28-07-2006 14:38

Brat prezydenta zamiast grać Placka, udawał Jacka

Brat prezydenta zamiast grać Placka, udawał Jacka
d2x89b8
d2x89b8

Prezydent Lech Kaczyński podczas swojej „sentymentalnej” wizyty w Łodzi, odwiedził starą halę wytwórni filmowej przy ulicy Łąkowej. Właśnie tam w 1962 r. kręcono zdjęcia do filmu „O dwóch takich, co ukradli księżyc”, w którym wystąpił obecny prezydent oraz jego brat Jarosław.

– Lubiliśmy zamieniać się z bratem Jarkiem. On zamiast grać Placka, udawał Jacka. Pamiętam, że Jarekdwukrotnie zamknął kierownika produkcji. Muszę przyznać, że nigdy nie myśleliśmy z bratem o karierze aktorskiej – powiedział prezydent. Dodał, że już wtedy myślał o tym, żeby zostać politykiem.

Prezydent podczas zwiedzania hali wytwórni filmowej miał okazję rozmawiać z osobami, które pracowały przy zdjęciach do filmu „O dwóch takich co ukradli księżyc” – asystentką montażu Marią Mastalińską-Pydą i operatorem kamery Wiesławem Pydą.

d2x89b8

– Nie było łatwo ich odróżnić. Na pewno Jarekmiał większy temperament. Ale przyznać trzeba, że obaj byli bardzo inteligentni i cierpliwi. Praca z nimi była czystą przyjemnością – wspominał Pyda.

Lech Kaczyński odwiedził halę przy Łąkowej w towarzystwie prezydenta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego i aktorki Małgorzaty Potockiej. Jej ojciec był scenografem na planie filmu, w którym zagrali bracia Kaczyńscy.

d2x89b8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2x89b8