Trwa ładowanie...
Aktualności

Brave Festival: Twój dziadek też jest griotem

Share
Brave Festival: Twój dziadek też jest griotem
Źródło: East news
d18b6fh

Zostań współczesnym bardem. Brave Festival organizuje niezwykły projekt dla seniorów. Będą warsztaty z opowiadania, filmy o opowiadaczach ze świata i fascynujące spotkania. Właśnie ruszyły zapisy - udział w projekcie jest bezpłatny.

Na czym polega wielokulturowy projekt „Twój dziadek też jest griotem”? To warsztaty z opowiadania, pokazy filmowe i spotkania z osobami bezpośrednio związanymi z kulturą griotów – opowiadaczy, bardów i muzyków z Afryki Zachodniej. Ich tradycje to motyw przewodni Brave Festival 2015. Projekt jest przede wszystkim po to, żeby przypomnieć, jak ważne są opowieści także w naszej kulturze. – My też mieliśmy kiedyś swoich griotów. Seniorzy pamiętają jeszcze czasy, kiedy skupialiśmy się wokół opowiadającego, ponieważ wyjaśniał nam świat, przypominał dawne historie, budował w nas wartości. Poza tym była to okazja, żeby być razem – mówi Agata Łoś, koordynatorka projektu „Twój dziadek też jest griotem”. Warsztaty poprowadzą aktorzy Teatru Pieśń Kozła, Rafał Habel – prowadzący liczne warsztaty m.in. na Manchester Metropolitan University oraz Julianna Bloodgood –współzałożycielka projektu edukacyjno-społecznego The Dadaab Theater Project . Zajęcia będą się odbywały w Ekocentrum, przy ul. Św. Wincentego 25A we Wrocławiu.
Podczas warsztatów seniorzy będą pracować także nad własnymi historiami i opowieściami, które coraz częściej ulegają zapomnieniu i nie są przekazywane kolejnym pokoleniom. W finale projektu seniorzy zaprezentują przed publicznością opowieści, nad którymi pracowali w czasie projektu. Gościem finałowego spotkania będzie Jacek Hałas – śpiewak i tancerz, który praktykuje grę na tradycyjnym instrumencie wędrownych śpiewaków - lirze korbowej. Wprowadzi on seniorów i publiczność w tradycje polskich tańców i śpiewów i zaprezentuje przed nimi „Pieśni Dziadowskie”.

Zapisy potrwają do 5 czerwca.
Partnerem projektu jest wrocławskie Ekocentrum, którego operatorem jest Fundacja Ekorozwoju.

d18b6fh

Podziel się opinią

Share
d18b6fh
d18b6fh