Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw

Być jak Kazimierz Deyna - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Być jak Kazimierz Deyna” to polska komedia obyczajowa z 2012 roku. Obraz wyreżyserowała Anna Wieczur-Bluszcz, która jest także współautorką scenariusza. Drugim autorem jest Radosław Paczocha. Produkcją zajęli się Małgorzata Jurczak, Inga Kruk oraz Krzysztof Grudziński. Muzykę do filmu skomponowali Paweł Moszumański oraz Spięty. Obraz był prezentowany w ramach Panoramy Polskiego Kina na 37. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

"Być jak Kazimierz Deyna" to opowieść o piłkarzu, a także dorastaniu, niejednej miłości i życiowych wyborach, w której bramki strzelają Deyna i Boniek. Film przedstawia historię małego Kazia, urodzonego w PRL'u, który dojrzewa w burzliwych czasach transformacji, by w nowe tysiąclecie wkroczyć już z własną rodziną.

Kazik rodzi się w dniu, w którym Kazimierz Deyna strzela swojego słynnego gola w meczu z Portugalią w 1977 roku. Jego ojciec bierze to za znak: postanawia, że syn zostanie następcą słynnego piłkarza. Wspólne treningi nie przynoszą wprawdzie specjalnych rezultatów, jednak ojciec uparcie wierzy we wrodzony piłkarski talent syna. Również szkolenie pod okiem profesjonalnego trenera – miejscowego rolnika zdradza, że futbol nie jest powołaniem chłopaka. Kazik dorasta i coraz lepiej rozumie, że musi znaleźć w życiu własną drogę.

W filmie w rolach głównych zagrali: Przemysław Bluszcz (ojciec Kazika), Gabriela Muskała (matka Kazika), Jerzy Trela (dziadek Kazika), Małgorzata Socha (nauczycielka), Marcin Korcz (Kazik), Kamil Kulda ("Banan"), Mateusz Sacharzewski ("Rudy"), Aleksander Staruch (Kazik 9-10-letni), Jędrzej Kubica ("Banan" 9-letni), Dawid Drężek ("Rudy" 9-letni), Jadwiga Gryn (Magda).

Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw