Trwa ładowanie...

Cały w kwiatach. Tak wygląda grób Emiliana Kamińskiego

Emilian Kamiński zmarł w grudniu 2022 r. Nie doczekał się jeszcze kamiennego nagrobka, ale jego grób i tak prezentuje się okazale. Jest zadbany i otoczony kwiatami.

Dla Emiliana Kamińskiego teatr był priorytetemDla Emiliana Kamińskiego teatr był priorytetemŹródło: AKPA, fot: AKPA
d3tj455
d3tj455

Emilian Kamiński odszedł 26 grudnia 2022 r. w wieku 70 lat. Aktor i wieloletni dyrektor Teatru Kamienica zmarł po długiej i ciężkiej chorobie. W lutym 2022 r. przyznał, że kilka miesięcy wcześniej musiał przejść operację. Wszystko ze względu na problemy z oddychaniem. Doraźna pomoc medyczna okazała się niewystarczająca. Jednak, mimo gorszego samopoczucia, wciąż pracował.

Kamiński przez wiele lat walczył jak lew o swój ukochany Teatr Kamienica i grających tam aktorów. Zbierał datki, apelował w mediach, nagłaśniał problemy związane z utrzymaniem sceny. Po jego niespodziewanej śmierci mogło się wydawać, że to koniec. Na szczęście bliscy wzorowo wypełniają jego testament.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Odeszli w 2022 r. Pozostaną w naszej pamięci

Teatrem Kamienica po śmierci Emiliana Kamińskiego kierują jego żona Justyna Sieńczyłło oraz syn Kajetan. Zarówno bliscy aktora, jak i cały zespół tratru dbają o to, by spełniać jego ostatnie życzenie - by spuścizna Emiliana Kamińskiego trwała, a Kamienica prężnie działała, wystawiając ku uciesze publiczności kolejne spektakle.

d3tj455

Choć żona aktora nie kryje, że nie jest to łatwe zadanie, robi wszystko, co w jej mocy. Dzięki temu najważniejszy "pomnik" Emiliana Kamińskiego jest zadbany. A jak wygląda jego fizyczny nagrobek?

Aktor spoczywa na warszawskich Powązkach Wojskowych. Prowadzący instagramowy profil "Zasłużyli na pamięć" odwiedzili go jakiś czas temu, a zdjęcia zamieścili w sieci. Na pierwszy rzut oka widać, że skromny, ale bardzo zadbany nagrobek cieszy oczy odwiedzających. Tych, sądząc po ilości zniczy stawianych obok, nie brakuje.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" bierzemy na warsztat kontrowersje wokół "Małej syrenki", rozprawiamy o strajku scenarzystów i filmach dokumentalnych oraz zdradzamy, jakich letnich premier kinowych nie możemy się doczekać. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3tj455
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tj455

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj