Trwa ładowanie...
08-11-2016 08:13

Camerimage 2016: dorobek Davida Cronenberga

Przypominamy, że już za tydzień odbędzie się wernisaż niezwykłej wystawy prezentującej dorobek filmowy wybitnego kanadyjskiego reżysera Davida Cronenberga.

Camerimage 2016: dorobek Davida CronenbergaŹródło: Materiały prasowe
d2wv3t5
d2wv3t5

Koncepcję wystawy pt. Evolution projektowali twórcy Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto (TIFF). Jej kuratorami są Piers Handling i Noah Cowan. W Polsce będzie ona zrealizowana przez organizatorów Festiwalu CAMERIMAGE – Fundację Tumult oraz przez Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu i Fundację Sztuki Świata. Składają się na nią oryginalne rekwizyty, kostiumy i fragmenty scenografii z filmów Cronenberga, jak również fragmenty jego filmów, osobiste zapiski i projekty.

Wernisaż wystawy odbędzie się w poniedziałek, 14 listopada 2016, o godz. 18:00 w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu – jednej z największych i najnowocześniejszych galerii sztuki współczesnej w Polsce. Ekspozycję będzie można oglądać do 26 marca 2017 roku.

Autorem plakatu wystawy David Cronenberg: Evolution jest Krzysztof Białowicz. W 1991 roku ukończył Wydział Sztuk Pięknych UMK w Toruniu na kierunku grafika. Od 1997 roku pracuje na macierzystej uczelni w Zakładzie Plastyki Intermedialnej – obecnie jako adiunkt i kierownik Pracowni Projektowania Wizualnego. Zajmuje się szeroko rozumianą grafiką projektową, animacją i organizacją różnorodnych przedsięwzięć artystycznych dotyczących sztuki multimedialnej, animacji i projektowania graficznego. Od 2007 roku zatrudniony jako kurator designu i nowych mediów w toruńskim CSW gdzie stworzył koncepcję dwóch odbywających się cyklicznie festiwali: Pole Widzenia – festiwal animacji i nowych mediów, Plaster – międzynarodowy festiwal plakatu i typografii. Od 2006 roku współpracuje z Teatrem Baj Pomorski, gdzie w ramach odbywającego się co roku Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego tworzy pokazy związane z propagowaniem sztuki animacji pod nazwą Akcja Animacja.

24 Camerimage odbędzie się w Bydgoszczy
w dniach od 12 do 19 listopada 2016
Więcej na temat Bydgoszczy można znaleźć na www.visitbydgoszcz.pl

d2wv3t5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wv3t5