Trwa ładowanie...
22-06-2006 12:23

Camerimage. Ciąg dalszy nastąpi

Camerimage. Ciąg dalszy nastąpi
d35bqy5
d35bqy5

W Łodzi będą organizowane kolejne edycje Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage. Prezydent miasta Jerzy Kropiwnicki i dyrektor imprezy Marek Żydowicz podpisali umowę w tej sprawie.

Miasto postanowiło również przekazać na przygotowanie tegorocznego festiwalu 300 tys. zł. Według Żydowicza, suma ta stanowi ok. 8% budżetu festiwalu. Resztę kosztów pokrywają inne dotacje, głównie zagraniczne.

Festiwal jest jedną z imprez, która zaczyna decydować o wizerunku naszego miasta zarówno w kraju, jak i na całym świecie - mówił Kropiwnicki. Pierwszy festiwal sztuki autorów zdjęć filmowych odbył się w 1993 roku w Toruniu. Do Łodzi przeniósł się w 2000 roku.

Jak powiedział Żydowicz, Camerimage przynosi Łodzi nie tylko promocję, nie tylko możliwość zaproszenia znanych na całym świecie artystów, ale i pieniądze. Przypomniał również o budowie w Łodzi centrum festiwalowo-artystycznego. Jego zdaniem, ta inwestycja zrewolucjonizuje wizerunek miasta.

d35bqy5

Centrum Festiwalowo-Artystyczne powstanie na terenach nieczynnej zabytkowej elektrociepłowni "EC1".

Kilka tygodni temu, łódzcy radni zdecydowali, że miasto sprzeda tę nieruchomość z 99,9 proc. bonifikatą Fundacji Sztuki Świata powołanej przez reżysera Davida Lyncha, Marka Żydowicza oraz współzałożyciela firmy "Atlas" Andrzeja Walczaka.

Centrum stanie się miejscem, w którym nie tylko będzie odbywał się festiwal, ale powstaną też studia fotograficzne i filmowe oraz organizowane będą wystawy, koncerty i spektakle.

d35bqy5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35bqy5