Trwa ładowanie...
dclc4v8
dclc4v8

Claire Dolan

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Claire Dolan to emigrantka pracująca jako prostytutka, która po śmierci matki postanawia odmienić swoje życie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Claire Dolan WP Film

Claire Dolan – opis

Claire Dolan to amerykańsko-francuski dramat z 1998 roku w reżyserii Lodge Kerrigan. W tym samym roku film wziął udział w Festiwalu Filmowym w Cannes. Główną bohaterką jest tytułowa Claire Dolan, która pracuje jako prostytutka w Nowym Jorku. Musi spłacić dług u swojego opiekuna, Rolanda Caina.

Po śmierci matki postanawia zerwać z przeszłością i zacząć nowe życie. Udaje się do sąsiedniego Newark, w New Jersey, gdzie ma kuzynkę. Przyjmuje posadę w salonie manicure i poznaje się z kuzynką i jej córką Siobhan. Poznaje też taksówkarza Eltona, z którym nawiązuje romans. Ale alfons Roland ją znajduje i nalega na spłatę długu, więc Claire wraca na Manhattan. Czy taksówkarz Elton pomoże jej rzucić prostytucję i zacząć nowe życie?

Claire Dolan – nagrody i nominacje

Film Claire Dolan zdobył nagrodę podczas Gandawskiego Festiwalu Filmowego w 1998 roku. W tym samym roku został tez nominowany do Złotej Palmy w Cannes. W 1999 roku Claire Dolan uzyskał trzy nominacje Independent Spirit w kategoriach: Najlepszy film - producent Ann Ruark, Najlepsza aktorka - Katrin Cartlidge oraz Najlepszy reżyser - Lodge Kerrigan.

Claire Dolan
Tytuł oryginalny

Claire Dolan

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Francja, USA

Rok produkcji

1998

Czas trwania

95 min.

Obsada

Podziel się opinią

Share
dclc4v8
dclc4v8
dclc4v8
dclc4v8