Trwa ładowanie...
d22cm69
Aktualności

Colin Firth będzie misiem Paddingtonem

Share
Colin Firth będzie misiem Paddingtonem
d22cm69

Colin Firth użyczy głosu głównej postaci w kinowej adaptacji książki o przygodach misia Paddingtona. Do obsady dołączyła również Nicole Kidman.

Mówiącego ludzkim głosem misia Paddingtona powołał do życia pisarz Michael Bond. Niedźwiadek został znaleziony na stacji kolejowej przez angielską rodzinę Brownów. Tajemniczy przybysz pochodzi z Peru, ma na sobie płaszcz przeciwdeszczowy, kapelusz i gumowce, a na szyi
zawiązaną ma plakietkę z napisem "proszę zaopiekować się tym niedźwiadkiem, dziękuję". Paddington zostaje przyjęty jako nowy członek rodziny i rozpoczyna naukę życia w angielskiej rzeczywistości.

Bond napisał w latach 1958-1979 aż 11 książek o misiu Paddingtonie. Na ich podstawie powstała popularna kreskówka nadawana w latach 70. w telewizji BBC.

d22cm69

Firth zapowiedział, że jego miś będzie mówił z lekko peruwiańskim akcentem. Kidman zagra złą kobietę zajmującą się wypychaniem zwierząt. W obsadzie znalazł się już Hugh Bonneville, który sportretuje Henry'ego Browna oraz Sally Hawkins, która wcieli się w jego żonę. Julie Walters otrzymała rolę pani Bird, Jim Broadbent właściciela sklepu z antykami, pana Grubera.

Adaptację popularnych książek dla dzieci o misiu Paddingtonie zrealizują producent "Harry'ego Pottera", David Heyman, oraz reżyser Paul King, który wraz z Hamishem McCollem napisał scenariusz. Zgodnie z obowiązującymi trendami dzieło będzie hybrydą filmu aktorskiego i animacji CGI.

d22cm69

Podziel się opinią

Share
d22cm69
d22cm69