Trwa ładowanie...
d2stvka

Comic-Con Epizod V: Fani kontratakują

Najnowsze informacje
2.7
(10 głosów)
Oceń:
Share
d2stvka

„Comic-Con Epizod V: Fani kontratakują” (ang. Comic-Con Episode IV: A Fan's Hope) to amerykański film dokumentalny z 2012 roku, którego reżyserem jest Morgan Spurlock ("Super Size Me"). Autorami scenariusza są Morgan Spurlock, Jeremy Chilnick oraz Joss Whedon.

Produkcja opowiada o największym w Stanach Zjednoczonych festiwalu popkultury. To, co zaczęło się w 1970 roku w San Diego jako skromny konwent fanów komiksu (przyjechało niecałe 200 osób), stało się najważniejszym popkulturowym wydarzeniem roku, przyciągającym ponad 140 000 fanów i skupiającym uwagę najbardziej dochodowych gałęzi rozrywki, nie tylko w Ameryce.

Film Morgana Spurlocka portretuje ten kulturowy fenomen, śledząc losy pięciu uczestników tej imprezy. Eric jest zawodowym żołnierzem, ale po godzinach rysuje komiksy. Podczas Comic-Con ma nadzieję zrobić wrażenie na wydawcach i znaleźć pracę w komiksowym przemyśle. Holly robi kostiumy. Podczas Comic-Con weźmie udział w dorocznej Maskaradzie, konkursie na najlepsze przebranie. Od jego wyniku może zależeć jej zawodowa przyszłość.

Chuck od prawie 40 lat zajmuje się sprzedażą komiksów. Teraz szuka kupca dla najcenniejszych egzemplarzy ze swoich zbiorów. Pieniądze są mu potrzebne, by spłacić długi i ocalić sklep. Skip to fan komiksów i rysownik amator. Chce, by jego talent odkrył któryś z wydawców. Wtedy będzie mógł przestać pracować jako barman. James podczas poprzedniego Comic-Con poznał swoją dziewczynę, teraz chce się jej oświadczyć podczas panelu Kevina Smitha. Ale oświadczyny przed kilkutysięcznym tłumem to ryzykowna sprawa.

W „Comic-Con Epizod V: Fani kontratakują” pojawiają się także wielkie gwiazdy, w tym Stan Lee (twórca postaci Spider-Mana), Joss Whedon ("Firefly", "Avengers"), Frank Miller ("Sin City", "300"), Kevin Smith ("Clerks. Sprzedawcy"), Matt Groening ("Simpsonowie"), Seth Rogen ("Wpadka"), Eli Roth ("Hostel", "Bękarty wojny") i wielu innych.

Comic-Con Epizod V: Fani kontratakują
Tytuł oryginalny

Comic-Con Episode IV: A Fan's Hope

Gatunek

dokumentalny

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

23.11.2012

Czas trwania

88 min.

Obsada
d2stvka

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2stvka
d2stvka
d2stvka