Trwa ładowanie...
d4mqy5x

Córka trenera

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
"Córka trenera" to polski dramat w reżyserii Łukasza Grzegorzka. Produkcja opowiada o historii Macieja Korneta, który podróżuje po Polsce wraz ze swoją 17-letnią córką, Wiktorią. Ich trasę wyznaczają zawody w tenisie ziemnym, a mężczyzna pełni funkcję trenera zespołu, który w nich uczestniczy. W filmie wystąpili między innymi Jacek Braciak, Karolina Bruchnicka, Bartłomiej Kowalski, Agata Buzek oraz Piotr Żurawski.
d4mqy5x
1
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

Córka trenera - opis fabuły

Fabuła filmu "Córka trenera" skupia się wokół historii Macieja Korneta, który podróżuje po Polsce wraz ze swoją córką, 17-letnią Wiktorią. Akcja produkcji rozgrywa się w lecie, gdy w kraju trwają zawody w tenisie ziemnym, a trasę ich podróży wyznaczają kolejne turnieje. Wiktoria jest dla Macieja Korneta oczkiem w głowie, córeczką tatusia i jego wielką chlubą. Mężczyźnie bardzo zależy, aby ta była najlepsza i jest dla niego jednocześnie całym światem. Są też sobie bardzo bliscy, przez co Kornet boi się ją stracić.

W pewnym momencie dołącza do nich Igor, dobrze zapowiadający się zawodnik tenisa ziemnego, którego Maciej zacznie przygotowywać do turniejów. Po poznaniu chłopaka Wiktoria szybko otwiera się na nowe doznania takie jak pierwszy papieros, pierwszy kieliszek alkoholu, a także pierwsza miłość. Ojciec nastawiony jest do ich relacji sceptycznie, bowiem martwi się, że córka wkrótce go opuści i może zejść na złą drogę. Cała trójka wyrusza razem w długą podróż rozklekotanym vanem, podczas której każdy z bohaterów będzie chciał osiągnąć swój własny cel. Jak potoczą się ich losy?

Córka trenera - obsada, bohaterowie

Głównymi bohaterami filmu "Córka trenera" są Maciej i Wiktoria Kornet, w których role wcielili się odpowiednio Jacek Braciak i Karolina Bruchnicka. Aktor występował już w takich produkcjach jak "Kler", "Volta" czy "Wołyń", natomiast jego filmowa córka pojawiła się chociażby w obrazach "Monument", "Zwyciężyłam" czy "Jesteś sam i dryfujesz". Wkrótce do głównych bohaterów dołącza Igor Karski, w którego rolę wcielił się Bartłomiej Kowalski. W obsadzie filmu "Córka trenera" pojawiają się też Agata Buzek, Piotr Żurawski, Marta Ścisłowicz, Witold Wieliński, Bartłomiej Świderski i Łukasz Grzegorzek. Ostatni z wymienionych jest jednocześnie reżyserem filmu.

Córka trenera - scenariusz, reżyseria

Reżyserem filmu "Córka trenera" jest Łukasz Grzegorzek, który wcześniej został już twórcą produkcji "Kamper". Scenariusz produkcji jest z kolei dziełem Grzegorzka i Krzysztofa Umińskiego, który w przeszłości tworzył skrypty do takich produkcji jak "Godzina z nocy na dzień", "Kuchenne marzenia" oraz wymienionego wcześniej "Kampera". Zdjęcia do filmu "Córka trenera" zrealizowano między sierpniem a wrześniem 2017 roku w Krakowie, a ich autorką jest Weronika Bilska.

Warto wspomnieć, że w 2019 roku film "Córka trenera" otrzymał dwie nagrody podczas festiwalu OFF CAMERA. Jacek Braciak został wtedy wyróżniony w kategorii "najlepsza rola męska", natomiast Karolina Bruchnicka, jego filmowa córka, otrzymała Nagrodę Rising Star za "najlepszy debiut aktorski".

Córka trenera - premiera

Premiera filmu "Córka trenera" miała miejsce 26 lipca 2018 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Nowe Horyzonty". 1 marca 2019 roku produkcja trafiła natomiast na duży ekran. Dystrybucją obrazu zajmuje się Akson Dystrybucja. Fizyczna premiera filmu "Córka trenera" na nośnikach DVD i Blu-ray została ustalona na 3 lipca 2019 roku.

Córka trenera
Tytuł oryginalny

Córka trenera

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2018

Data polskiej premiery

26.07.2018

Czas trwania

93 min.

Reżyser
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mqy5x
d4mqy5x
d4mqy5x