Trwa ładowanie...
doj4d3z
Aktualności

Czarnobrody Hugh Jackman

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czarnobrody Hugh Jackman
doj4d3z

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia: Hugh Jackman zagra Czarnobrodego w nowej ekranizacji przygód Piotrusia Pana - "Pan".

Pierwotnie w postać miał wcielić się Javier Bardem, ale aktor zrezygnował z udziału w projekcie. Wytwórnia Warner Bros. zgłosiła się wówczas do Jackmana. Kilkutygodniowe negocjacje zakończyły się podpisaniem kontraktu i oficjalnym komunikatem castingowym.

Przypomnijmy, że film ma wyreżyserować Joe Wright ("Duma i uprzedzenie", "Pokuta"). Scenariusz napisał Jason Fuchs. "Pan" nie będzie w stu procentach wierną ekranizacją powieści J. M. Barriego. Czarnobrody ma tu być głównym wrogiem Piotrusia.

doj4d3z

Poza Jackmanem w produkcji zobaczymy Garretta Hedlunda. Poszukiwania odtwórcy głównej roli nadal trwają.

Piotruś Pan fascynuje filmowców niemal od stu lat. Pierwsze filmy o tym bohaterze powstały jeszcze w epoce kina niemego - w latach 20. minionego wieku. Do najgłośniejszych ekranizacji należą animacja Disneya z 1953 roku oraz fabuła z 1991 roku z Dustinem Hoffmanem w roli Haka oraz Robinem Williamsem jako Piotrusiem. W 2004 rok do kin wszedł "Marzyciel", w którym opowiedziano o życiu J. M. Barriego (Johnny Depp) - obraz został uhonorowany Oscarem za muzykę autorstwa Jana A.P. Kaczmarka.

doj4d3z

Podziel się opinią

Share
doj4d3z
doj4d3z