Trwa ładowanie...
08-10-2009 12:12

Czy "Dziennik" oszukał widzów warszawskiego festiwalu?

Czy "Dziennik" oszukał widzów warszawskiego festiwalu?Źródło: PAP
d45ezrb
d45ezrb

"Stała się rzecz bez precedensu w 25-letniej historii Warszawskiego Festiwalu Filmowego" - alarmuje Stefan Laudyn, dyrektor Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Organizator kultowej imprezy kulturalnej za pośrednictwem mediów zwrócił się z przeprosinami do widzów. Chodzi o brak programu festiwalu, który miał się ukazać we wkładce do "Dziennika-Gazety Prawnej". Organizator twierdzi, że wkładka została przekazana do wydawnictwa zgodnie z warunkami, a mimo to wydawca gazety nie wywiązał się z terminu publikacji.

"Od roku 1990 staramy się, żeby w pierwszym dniu przedsprzedaży biletów w warszawskim wydaniu jednej z gazet codziennych pojawił się program Festiwalu, w formie tak zwanych "kratek", do których Państwo są od lat przyzwyczajeni" - pisze Stefan Laudyn. Oświadczenie zostało przesłane Wirtualnej Polsce w niedzielę.

"W piątek, 2 października 2009 w warszawskim wydaniu "Dziennika" miała się ukazać wkładka poświęcona Warszawskiemu Festiwalowi Filmowemu. Przygotowaliśmy ją i przekazaliśmy do wydawnictwa w ustalonym terminie, zgodnie z warunkami określonymi na zleceniu. Wkładka nie ukazała się".

"Zostali Państwo oszukani. Jest mi bardzo przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Zażądałem, żeby "Dziennik" przeprosił widzów Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Zapewniam Państwa, że nie zostawimy tej sprawy" - podkreśla dyrektor WFF.

d45ezrb

"Uprzejmie informuję też, że wkładka poświęcona 25 Warszawskiemu Festiwalowi Filmowemu ukaże się w piątek 9 października w stołecznym wydaniu "Gazety Wyborczej" - dodaje na pocieszenie Stefan Laudyn.

WFF 23 września dołączył do grupy dwunastu czołowych światowych festiwali – w Cannes, Berlinie, Wenecji, San Sebastian, Locarno, Karlowych Warach, Tokio, Mar del Plata, Moskwie, Montrealu, Szanghaju i Kairze.

UPDATE 09.10.2009
Poniżej zamieszczamy sprostowanie nadesłane przez wydawcę "Dziennika Gazety Prawnej".

W związku ze zmianą terminu dołączenia do „Dziennika Gazety Prawnej” wkładki reklamowej z programem 25. Warszawskiego Festiwalu Filmowego, z piątku 2 października na poniedziałek 5 października br., INFOR Biznes wydawca „Dziennika Gazety Prawnej” zawiadamia, zmiana ta spowodowana była przyczynami od niego niezależnymi. Szanując zarówno Organizatorów, jak i Widzów 25. WFF, wydawca „Dziennika Gazety Prawnej” podjął decyzję o dodatkowym dołączeniu ośmiostronicowej wkładki reklamowej, która ukazała się w środę 7 października. Warszawski Festiwal Filmowy jest wydarzeniem kulturalnym o ogromnej renomie artystycznej z uwagi na wysoki poziom prezentowanych na nim dzieł filmowych. Na łamach „Dziennika Gazety Prawnej” ukazały się dotychczas dwa artykuły poświęcone jego jubileuszowej edycji: „Festiwalowy diament filmowy” – jedna kolumna w środowym wydaniu (7.10) oraz dwie kolumny w dzisiejszym magazynie „Kultura”.

d45ezrb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45ezrb