Trwa ładowanie...

Czy Superman jest gejem?

Share
Czy Superman jest gejem?
d1xzzvm

Dla jednych jest stojącym na straży bezpieczeństwa i porządku „Człowiekiem ze Stali”, dla innych gościem w śmiesznej pelerynie, lubującym się w zakładaniu majtek na obcisłe spodnie. Za oceanem jest bohater dla kilku pokoleń na miarę naszych rodzimych „Czterech pancernych”. Pomimo tego, właśnie w USA, na jego temat rozpętała się prawdziwa medialna burza. Burza, której przewodnim motywem jest pytanie: ”Czy Superman to gej?”

Jak to zazwyczaj w takich przypadkach bywa początek całej sprawie dał Internet. Przed kilkoma tygodniami pojawiła się w nim plotka, że wchodzący 26 czerwca do amerykańskich kin nowym filmie o przygodach Supermana, przedstawia herosa jako geja. Taki komentarz wywoła oczywiście wielkie poruszenie oraz lawinę mniej lub bardziej wybrednych żartów.

d1xzzvm

W piątek pogłoskom tym zaprzeczył reżyser filmu Bryan Singer, który sam jest zdeklarowanym gejem. Singer stwierdził, że „nowego Człowieka ze Stali jako geja nie ukazał, a wręcz uczynił go jedną z najbardziej heteroseksualny postaci w swojej reżyserskiej karierze”.

Reżyser stwierdził ponadto, że wątpi, by Superman kiedykolwiek przypominał homoseksualistę. Tymczasem jeden z większych amerykańskich magazynów skierowanych do mniejszości seksualnej ‘Advocate’ na swojej okładce zamieścił pytanie Jak bardzo gejowski jest Superman?.

W sukurs gazecie przyszedł „Los Angeles Times”, który opublikował cały artykuł na temat tego, jak homoseksualne motywy utrudniają i pomagają filmom wspinaczkę na szczyt Box Office’u. Tekst ten kończy się optymistyczną dla producenta filmu - wytwórni Warnera, konkluzją mówiącą, że powodzenie gejowskiego dramatu „Tajemnica Brokeback Mountain” (178 milionów dolarów dochodu)
wróży filmowi spory sukces.

Zobacz galerię zdjęc z filmu "Superman: Powrót" [

]( film.html?id=25112 )
W razie niepowodzenia filmu producenci prawdopodobnie nie będą mogli żądać od gazety odszkodowania. ‘Advocate’ nie napisał bowiem wprost, że Superman jest homoseksualistą. Gazeta zasugerowała jednie, że skłonności do noszenia obcisłych ubrań skłaniają do wniosku, że gdzieś pomiędzy pracą w gazecie, a przebieraniem się w telefonicznej budce i ratowaniem świata, istnieje drugie, nie odkryte jeszcze ‘Ja’ Człowiek ze Stali.

d1xzzvm

Reżyser filmu także stwierdzeniom tym chciał położyć kres i oświadczył, że Superman nosi obcisły kostium tak samo jak robią to inni komiksowi superherosi. Niespodziewanie posunięcie to doprowadziło do swoistej... lustracji seksualnych upodobań wszystkich komiksowych bohaterów, wśród których za najbardziej prawdopodobnych skrytych gejów uznano ‘Batmana i Robina’ oraz ‘Spider-Mana’.

Amerykańska premiera filmu odbędzie się już za tydzień. Tymczasem dyskusja nad seksualnymi preferencjami Supermana nadal bulwersuje i rozbawia. Czy ten dodatkowy rozgłos pogrąży film, czy raczej mu pomoże? Patrząc na sukces ‘Kodu da Vinci’ należy chyba jednak spodziewać się sporych zysków, tym bardziej, że pierwsze recenzje ‘Supermana: Powrotu’ są optymistyczne. Do polskich kin obraz wchodzi 4 sierpnia.

‘Superman: Powrót’ opowiada o młodym Kal-El, który przyjął nazwisko Clark Kent, wyrósł wśród ludzi, ale nie jest jednym z nich. Na Ziemi może robić rzeczy, o których ludzie mogą tylko marzyć, ale aby żyć obok nich musi prowadzić podwójne życie – jako łagodny i niepozorny Clark w sekrecie przemieniający się w Człowieka ze Stali, kiedy świat wzywa go na pomoc.

Jednak od pięciu lat, odkąd Superman zaginął w tajemniczych okolicznościach, kryzys na Ziemi nie zwraca już niczyjej uwagi. Bez Supermana przestępczość w Metropolis i okolicy drastycznie wzrosła – a przecież swojego dzieła zniszczenia nie rozpoczął jeszcze Lex Luthor, który wydostał się z więzienia i ma zamiar użyć tajemniczej technologii, z której korzysta Superman, dla własnego zysku i chwały.

d1xzzvm

Lois Lane, czołowa reporterka gazety Daily Planet i miłość życia Supermana, nie załamała się po tym, jak Superman zostawił ją bez słowa. Zdobyła nawet nagrodę Pulitzera za swój esej pod tytułem „Dlaczego świat nie potrzebuje Supermana”. Lois ułożyła sobie życie na nowo – jest teraz zaręczona z siostrzeńcem wydawcy i ma synka, którym się opiekuje.

Tymczasem Człowiek ze Stali niespodziewanie powraca na ziemię…

Zobacz galerię zdjęc z filmu "Superman: Powrót" [

]( film.html?id=25112 )

d1xzzvm

Podziel się opinią

Share
d1xzzvm
d1xzzvm