Trwa ładowanie...
04-10-2006 12:26

Darren Aronofsky odwiedzi Polskę

Darren Aronofsky odwiedzi Polskę
d2l45w7
d2l45w7

Darren Aronofsky – twórca takich filmów jak „Requiem dla snu” czy „Pi” – będzie gościem 22. Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego. Reżyser pokaże w Warszawie swój najnowszy obraz „Źródło” i spotka się z widzami.

Pokazane na festiwalach w Wenecji i Toronto „Źródło” opowiada trzy historie. Pierwsza dzieje się w XVI wieku. Hiszpański konkwistador Tomas Creo – z rozkazu królowej, na punkcie której szaleje – ma znaleźć legendarne Drzewo Życia.

Druga historia dzieje się współcześnie. Tomas Creo, naukowiec, maniakalnie poszukuje lekarstwa dla swojej chorej na raka żony.

d2l45w7

Trzecia opowieść to już wiek XXVI. Astronauta Tom próbuje pojąć tajemnicę życia i odpowiedzieć na pytania postawione przez jego poprzednie wcielenia: „co byłoby, gdybym mógł żyć wiecznie, i kochać wiecznie tę samą kobietę?”

Jak mówi Aronofsky, „sednem filmu jest poszukiwanie źródła młodości. To film o człowieku, któremu umiera żona, i który poszukuje życia wiecznego godząc się z własną śmiertelnością. To postmatriksowski film science–fiction, inny niż wszystko, co dotychczas widzieliście”. Pokaz „Źródła” zaplanowano na 9 października.

Aronofsky jest też laureatem medalu Franklina J. Schaffnera, przyznawanego przez Amerykański Instytut Filmowy absolwentom szkoły filmowej działającej przy Instytucie. Medal przyznawany jest wyjątkowo utalentowanym i twórczym filmowcom. Otrzymali go też m.in. David Lynch i Edward Zwick.

d2l45w7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l45w7