Trwa ładowanie...
dlwufb7

Delikatność

Najnowsze informacje
2.8
(11 głosów)
Oceń:
dlwufb7

„Delikatność” (fr. La Délicatesse) to francuska komedia romantyczna z 2011 roku. Film wyreżyserowali David Foenkinos i Stéphane Foenkinos. Scenariusz napisał David Foenkinos, zaś za produkcję odpowiadają Xavier Rigault, Marc-Antoine Robert, André Logie.

W życiu Nathalie i François wszystko układało się jak w bajce. Byli młodzi i piękni, mieli dobrą pracę. Miłość, choć nie bez pomocy soku morelowego, poraziła ich jak grom. Ślub, pośród płatków śniegu, miał być jedynie wstępem do długiego i szczęśliwego życia. Marzenia prysły wraz z nagłą i niespodziewaną śmiercią François. Nie mogąc stawić czoła żalowi, smutkowi i gniewowi Nathalie rzuciła się w wir pracy.

Minęły trzy lata i nic nie wskazywało, że w życiu dziewczyny może się coś zmienić. Pewnego dnia w biurze pojawia się łysiejący, szczerzący w uśmiechu zęby Marcus (François Damiens), Szwed ubrany w beżowy sweter po dziadku. Nathalie, nagle, bezwiednie, całuje Marcusa namiętnie w usta. To początek romantycznej i zabawnej historii, która wiele namiesza zarówno w życiu Francuzki i jak i Szweda. Łącząca ich relacja służbowa z pewnością niczego nie ułatwi.

W filmie „Delikatność” w rolach głównych zagrali: Audrey Tautou jako Nathalie Kerr, François Damiens - Markus Lundl, Bruno Todeschini – Charles, Mélanie Bernier - Chloé, sekretarka Nathalie; Joséphine de Meaux – Sophie, Pio Marmaï – François, Monique Chaumette - Babcia Madeleine, Marc Citti – Pierre, Alexandre Pavloff – Benoît.

Delikatność
Tytuł oryginalny

Délicatesse, La

Gatunek

komedia, romans

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

19.10.2012

Czas trwania

108 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlwufb7
dlwufb7
dlwufb7