Trwa ładowanie...
d16di4x

Delikatność

Najnowsze informacje
2.8
(11 głosów)
Oceń:
d16di4x
Share
Zdjęcie

„Delikatność” (fr. La Délicatesse) to francuska komedia romantyczna z 2011 roku. Film wyreżyserowali David Foenkinos i Stéphane Foenkinos. Scenariusz napisał David Foenkinos, zaś za produkcję odpowiadają Xavier Rigault, Marc-Antoine Robert, André Logie.

W życiu Nathalie i François wszystko układało się jak w bajce. Byli młodzi i piękni, mieli dobrą pracę. Miłość, choć nie bez pomocy soku morelowego, poraziła ich jak grom. Ślub, pośród płatków śniegu, miał być jedynie wstępem do długiego i szczęśliwego życia. Marzenia prysły wraz z nagłą i niespodziewaną śmiercią François. Nie mogąc stawić czoła żalowi, smutkowi i gniewowi Nathalie rzuciła się w wir pracy.

Minęły trzy lata i nic nie wskazywało, że w życiu dziewczyny może się coś zmienić. Pewnego dnia w biurze pojawia się łysiejący, szczerzący w uśmiechu zęby Marcus (François Damiens), Szwed ubrany w beżowy sweter po dziadku. Nathalie, nagle, bezwiednie, całuje Marcusa namiętnie w usta. To początek romantycznej i zabawnej historii, która wiele namiesza zarówno w życiu Francuzki i jak i Szweda. Łącząca ich relacja służbowa z pewnością niczego nie ułatwi.

W filmie „Delikatność” w rolach głównych zagrali: Audrey Tautou jako Nathalie Kerr, François Damiens - Markus Lundl, Bruno Todeschini – Charles, Mélanie Bernier - Chloé, sekretarka Nathalie; Joséphine de Meaux – Sophie, Pio Marmaï – François, Monique Chaumette - Babcia Madeleine, Marc Citti – Pierre, Alexandre Pavloff – Benoît.

Delikatność
Tytuł oryginalny

Délicatesse, La

Gatunek

komedia, romans

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2011

Data światowej premiery

19.10.2012

Czas trwania

108 min.

Obsada
d16di4x

Podziel się opinią

Share
d16di4x
d16di4x
d16di4x
d16di4x