Trwa ładowanie...
01-09-2009 11:29

Disney kupił Marvela za 4 miliardy dolarów

Share
Disney kupił Marvela za 4 miliardy dolarówŹródło: Walt Disney Pictures
d3g5few

The Walt Disney Company - jedna z największych firm zajmujących się rodzinną rozrywką - kupiła firmę Marvel Entertainment, jedno z dwóch największych wydawnictw komiksowych na świecie. Marvel posiada prawa do ponad 5,000 bohaterów, wśród nich do takich legend jak Spider-Man, Wolverine, Capitan America, Iron Man czy drużyna X-Men.

Do porozumienia między stronami doszło 28 sierpnia. Za spółkę zapłacono około 4 miliardy dolarów. Za każda akcję Marvela dotychczasowi udziałowcy dostaną od nowego właściciela 30 dolarów plus 0,745 akcji Disneya (w sumie niemal 50 dolarów za akcję). Jak oblicza serwis vg247.com to o niemal 30 procent więcej niż suma, na którą dotychczas wyceniano Marvela.

- Ta transakcja łączy silne marki Marvela, takie jak Iron Man, X-Men, Capitan America, Fantastic Four i Thor z kreatywnością Disneya - powiedział Robert A. Iger, szef The Walt Disney Company. - Ike Perlmutter (szef Marvel Entertainment) wykonał doskonałą pracę opiekując się tymi markami i sprawił, że są naprawdę cenne. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy przyjąć tak wielki talent do naszej rodziny.

Podobnymi słowami zrewanżował się Ike Perlmutter mówiąc: - Disney to idealny dom dla zbioru fantastycznych bohaterów Marvela. To niezwykła okazja dla Marvela, by budować swoją markę i rozwijać swoich bohaterów, korzystając z organizacji i infrastruktury jakie posiada Disney.

Umowa została już zaakceptowana przez rady nadzorcze obu firm. Teraz musi zostać jeszcze potwierdzona przez walne zgromadzenia akcjonariuszy Marvel Entertainment.

d3g5few
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3g5few
d3g5few