Trwa ładowanie...

Disney świętuje stulecie. Kultowe postaci z dzieciństwa ożywają na naszych oczach. "Hakuna matata!"

100 lat Disneya to historia niezliczonych opowieści o przyjaźniach: serdecznych, takich na zawsze lub niejednokrotnie pozornie niemożliwych. By świętować tę imponującą rocznicę, Disney zorganizował "Wonder of Friendship: the Experience".

"Wonder of Friendship: the Experience" to świętowanie przyjaźni w towarzystwie kultowych postaci z bajek z dzieciństwa "Wonder of Friendship: the Experience" to świętowanie przyjaźni w towarzystwie kultowych postaci z bajek z dzieciństwa Źródło: WP
d1d22pk
d1d22pk

Disney jest ogromną korporacją, gigantem telewizyjnym i filmowym. Ale teraz, świętując właśnie swoją "setkę", Disney stawia na pierwszym miejscu ideę przyjaźni, tak ważną w produkcjach znanych wielu pokoleniom. To właśnie postaci z disneyowskich bajek wychodzą na pierwszy plan tych celebracji. W trzech europejskich miastach: Londynie, Paryżu i Berlinie stworzono przestrzeń poświęconą celebracji przyjaźni i świetnej zabawie -  "Wonder of Friendship: the Experience". Multisensoryczna i interaktywna wystawa przeprowadza przez świat ulubionych disneyowskich bohaterów. Wydarzenie jest przystosowane także dla osób poruszających się na wózkach oraz osób z nadwrażliwością sensoryczną, by każdy czuł się zaproszony na to święto przyjaźni.

Źródło: WP
Wonder of Friendship: the Experience

Wystawa każdorazowo ma miejsce na dużej przestrzeni podzielonej na tematyczne pokoje, przejścia i tajemnicze korytarze. Po drodze uczestnikom towarzyszą przewodnicy, którzy pomogą w pełni cieszyć się tym magicznym doświadczeniem. Co ważne: "Wonder of Friendship" dedykowane jest przyjaciołom i bliskim, by razem, w duetach i małych grupach bawić się z ikonicznymi postaciami Disneya: Myszką Miki i Mini, Goofym czy Kaczorem Donaldem.

Doświadczenie "Wonder of Friendship" jest interaktywne. Dzięki filtrom na Snapchacie postaci z disneyowych bajek ożywają na naszych oczach, np. w pokoju poświęconym Alicji w Krainie Czarów z wielkich kwiatów zrywają się motyle. W Ohanie, świecie znanym wszystkim dzięki dwójce przyjaciół - Lilo i Stich razem ze swoim kompanem można posurfować na specjalnej desce, która utrzyma się na powierzchni tylko dzięki zgodnej współpracy dwóch osób. W końcu w przyjaźni balans jest najważniejszy!

Podobnie na podwójnych huśtawkach niczym wyjętych z dżungli Króla Lwa, gdzie zewsząd Pumba i Timon przypominają, by się nie martwić - hakuna matata! Przemierzyliśmy "Wonder of Friendship" otoczeni postaciami znanym wielu już pokoleniom. Roześmiani uczestnicy doświadczenia potwierdzali, że nie spodziewali się, że po przekroczeniu magicznych drzwi przeniosą się do tak niezwykłego świata

- Król Lew to moja ulubiona disneyowska bajka, odkąd pamiętam. Teraz czuję, jakbym była wewnątrz niej – śmiała się dziewczyna, która na doświadczenie przyszła w grupie koleżanek, wszystkie miały na głowach duże uszy Myszki Miki.

d1d22pk

W parach bawiły się na huśtawkach i kręciły wideo. Hasztag #wonderoffriendship szybko zawojował social media, bo ta interaktywna wystawa (neony, obrazy, wideo, nawet labirynt pogrążony we mgle) jest stworzona wprost do tego, by dzielić się z nią w sieci. Na koniec tej przygody każda para przyjaciół może dostać pamiątkowe zdjęcie.

"Wonder of Friendship: the Experience" dostępne będzie w trzech europejskich miastach: Londynie (do 21 maja), Berlinie (9-18 czerwca) oraz Paryżu (30 czerwca - 9 lipca).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1d22pk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1d22pk