Trwa ładowanie...
d2ljj0i

Dla Ellen

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
3
5
d2ljj0i

„Dla Ellen” (ang. For Ellen) to amerykański film dramatyczny z 2012 roku. Za reżyserię, produkcję oraz scenariusz odpowiada So Yong Kim, twórczyni „Góry bez drzew”. Muzykę skomponował Jóhann Jóhannsson, a za produkcję odpowiadają także Paul Dano, Jen Gatien oraz Bradley Rust Gray.

Film zachwyca surowym pięknem i ogromnymi przestrzeniami ziem uprawnych, pokazanych na tle przepięknej amerykańskiej zimy. To opowieść o duchowej podróży Joby’ego, który zaczyna rozumieć ogrom tego, co stracił i próbuje odzyskać to, co jest jeszcze do uratowania.

Joby ubiera się z nonszalancją, prowadzi się ekscentrycznie, noc bywa dla niego dniem, dzień – okazją do odespania nocy. Żyjąc trybem muzyka rockowego nie sprawia wrażenia człowieka zbyt pochłoniętego obowiązkami czy obarczonego powinnościami innymi niż koncerty i szampańska zabawa tuż po nich. Pewnie wiódłby taką egzystencję dalej, gdyby nie moment otrzeźwienia: utrata prawa do opieki nad ukochaną córką, Ellen.

Wydaje się, że Joby wyczerpał już wszystkie szanse, jakie dawała mu Claire, matka dziecka. Na nic zdają się jego rozpaczliwe błagania, gotowość do poważnej rozmowy i deklaracje poprawy. Dla Claire to tylko obietnice bez pokrycia. Słyszała je wielokrotnie. Odcina więc Ellen od ojca, który zupełnie nie może się pogodzić z jej decyzją. Nie wie jak zawalczyć o córkę. Potrafi tylko niecierpliwie wyczekiwać na przydzielony mu dzień spotkania z dzieckiem, robiąc wszystko by zagłuszyć cierpienie.

W filmie „Dla Ellen” w rolach głównych wystąpili: Paul Dano jako Joby Taylor, Jon Heder jako Fred Butler, Shaylena Mandigo jako Ellen Taylor, Jena Malone jako Susan, Margarita Levieva jako Claire Taylor, Dakota Johnson jako Cindy Taylor, Alex Mauriello jako Lisa.

Dla Ellen
Tytuł oryginalny

For Ellen

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

17.05.2013

Czas trwania

94 min.

Obsada

Podziel się opinią

3
5

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ljj0i
d2ljj0i
d2ljj0i