Trwa ładowanie...
d3qxqey

Długie dzieciństwo

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d3qxqey

„Drugie dzieciństwo” (wł. Una sconfinata giovinezza) to włoski dramat z 2010 roku. Obraz wyreżyserował Pupi Avati (twórca „Ojca Giovanni”), który jest także autorem scenariusza. Muzykę skomponował Riz Ortolani, zaś za produkcję odpowiada Antonio Avati. Film do polskich kin wszedł dopiero latem 2012 roku za sprawą dystrybutora Vivarto.

Lino i Chicca prowadzą spokojne życie. Są ze sobą szczęśliwi, zadowoleni z życia zawodowego. On jest dziennikarzem sportowym, ona profesorem języków średniowiecznych. Są razem od 25 lat, dzieląc ze sobą marzenia, myśli i słowa, tak ważne w ich zawodach.

Wtedy w ich życie wkradają się realne problemy: Lino zaczyna mieć problemy z pamięcią, które w pewnym momencie rozdzierają rutynę codzienności. Zapomina o swoich urodzinach, nie pamięta, po co wstał z krzesła, nie jest sobie w stanie przypomnieć, jak nazywa się to, co właśnie żona przygotowała na kolację. Wyniki badań nie pozostawiają złudzeń: Alzheimer. Lino coraz bardziej zaczyna przypominać dziecko, którego nigdy nie mieli. Rozpoczyna się walka z wyrokiem, wydanym przez los.

W filmie „Drugie dzieciństwo” w rolach głównych zagrali: Fabrizio Bentivoglio jako Lino, Francesca Neri – Francesca, Serena Grandi - Zia Amabile, Gianni Cavina – Preda, Lino Capolicchio – Emilio, Manuela Morabito – Teta, Erika Blanc – Vedova, Osvaldo Ruggieri – Neurolog.

Długie dzieciństwo
Tytuł oryginalny

Una sconfinata giovinezza

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Włochy

Rok produkcji

2010

Data światowej premiery

27.07.2012

Czas trwania

98 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qxqey
d3qxqey
d3qxqey
d3qxqey

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj