Trwa ładowanie...
ycipk-1uug5b
ycipk-1uug5b

Dogville - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

1 lipca 2005 roku do sprzedaży w całym kraju trafi nowa wersja filmu Dogville w reżyserii Larsa von Triera. Nowa, 132 minutowa wersja powstała po festiwalu w Cannes 2003 r. Ekstra dodatkiem wydania dwupłytowego jest film Idioci tego samego reżysera.

Najnowszy film (po "Tańcząc w ciemnościach") Larsa von Triera reżysera "Przełamując fale" oraz nagrodzonego Złotą Palmą "Tańcząc w ciemnościach", któremu tym razem udało namówić się do współpracy takie gwiazdy, jak Nicole Kidman, Chloë Sevigny i Lauren Bacall. Jedno z najoryginalniejszych europejskich przedsięwzięć filmowych ostatnich lat.

Akcja Dogville dzieje się w latach trzydziestych (XX wieku) w małym amerykańskim miasteczku w Górach Skalistych. Jego mieszkańcy to sympatyczni i prawi obywatele, którzy wiodą bardzo spokojny żywot. Ustalone i niezmienne zasady zakłóca przybycie pięknej Grace (Nicole Kidman).

Grace, która ucieka przed nasłanymi na nią gangsterami i szuka schronienia. Społeczność miasteczka, po namowach swego samozwańczego lidera, mimo ryzyka jakie się z tym wiąże, zgadza się udzielić kobiecie pomocy. W podzięce Grace ma dla nich pracować. Początkowo wszystko idealnie się układa, pracy nie jest zbyt wiele, a mieszkańcy Dogville są zadowoleni. Wkrótce jednak, mając świadomość swojej władzy nad dziewczyną, zaczynają ją wykorzystywać na wszelkie możliwe sposoby. Powoli sytuacja staje się trudna do zniesienia...

ycipk-1uug5b

Film jest niemal całkowicie nakręcony w studiu, w umownej, teatralnej scenografii.

Dogville wejdzie na polskie ekrany w dwóch wersjach jednocześnie. Dłuższej – trzygodzinnej – którą świat poznał w Cannes oraz krótszej o blisko godzinę, wyświetlanej obecnie w wielu krajach Europy. Obie zostały zmontowane przez reżysera i zyskały jego akceptację.

ycipk-1uug5b

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

ycipk-1uug5b
ycipk-1uug5b