Trwa ładowanie...
d43yipu

Dogville

Najnowsze informacje
4.1
(1114 głosów)
Oceń:
1
d43yipu

1 lipca 2005 roku do sprzedaży w całym kraju trafi nowa wersja filmu Dogville w reżyserii Larsa von Triera. Nowa, 132 minutowa wersja powstała po festiwalu w Cannes 2003 r. Ekstra dodatkiem wydania dwupłytowego jest film Idioci tego samego reżysera.

Najnowszy film (po "Tańcząc w ciemnościach") Larsa von Triera reżysera "Przełamując fale" oraz nagrodzonego Złotą Palmą "Tańcząc w ciemnościach", któremu tym razem udało namówić się do współpracy takie gwiazdy, jak Nicole Kidman, Chloë Sevigny i Lauren Bacall. Jedno z najoryginalniejszych europejskich przedsięwzięć filmowych ostatnich lat.

Akcja Dogville dzieje się w latach trzydziestych (XX wieku) w małym amerykańskim miasteczku w Górach Skalistych. Jego mieszkańcy to sympatyczni i prawi obywatele, którzy wiodą bardzo spokojny żywot. Ustalone i niezmienne zasady zakłóca przybycie pięknej Grace (Nicole Kidman).

Grace, która ucieka przed nasłanymi na nią gangsterami i szuka schronienia. Społeczność miasteczka, po namowach swego samozwańczego lidera, mimo ryzyka jakie się z tym wiąże, zgadza się udzielić kobiecie pomocy. W podzięce Grace ma dla nich pracować. Początkowo wszystko idealnie się układa, pracy nie jest zbyt wiele, a mieszkańcy Dogville są zadowoleni. Wkrótce jednak, mając świadomość swojej władzy nad dziewczyną, zaczynają ją wykorzystywać na wszelkie możliwe sposoby. Powoli sytuacja staje się trudna do zniesienia...

Film jest niemal całkowicie nakręcony w studiu, w umownej, teatralnej scenografii.

Dogville wejdzie na polskie ekrany w dwóch wersjach jednocześnie. Dłuższej – trzygodzinnej – którą świat poznał w Cannes oraz krótszej o blisko godzinę, wyświetlanej obecnie w wielu krajach Europy. Obie zostały zmontowane przez reżysera i zyskały jego akceptację.

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43yipu
d43yipu
d43yipu