Trwa ładowanie...
d3pt060

Dom na weekend

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d3pt060

„Dom na weekend” (niem. Was bleibt) to niemiecki film dramatyczny z 20012 roku w reżyserii Hansa-Christiana Schmida. Scenariusz napisał Bernd Lange, za muzykę skomponowała grupa The Notwist. Za produkcję odpowiadają Hans-Christian Schmid, Ingrid Holzapfel oraz Britta Knöller. Autorem zdjęć jest polski operator Bogumił Godfrejow.

„Dom na weekend" opowiada o rozluźnianiu więzów między rodzicami i dziećmi, o kłamstwach, które podejmujemy, by nie ranić bliskich, o pozorach, skrywających prawdziwe emocje i tęsknocie każdego za miłością i poczuciem bezpieczeństwa.

Marko jest tuż po trzydziestce i właśnie opublikował swoją pierwszą książkę. Od czasów studenckich mieszka w Berlinie, z dala od rodziców, brata i ich wygodnego, mieszczańskiego stylu życia. Marko wraz z synem odwiedza bliskich tylko raz lub dwa razy w roku, głównie po to, aby dać dziadkom szansę na spędzenie kilku dni z wnukiem. Tym razem też ma nadzieję na spokojne rodzinne spotkanie. Miłą atmosferę pierwszego wspólnego obiadu burzy jednak niespodziewane oświadczenie matki Marka, które uruchamia lawinę nieoczekiwanych zdarzeń. Okazuje się, że każdy członek rodziny Heidtmanów skrzętnie skrywa przed innymi jakieś sekrety...

W filmie w rolach głównych wystąpili: Lars Eidinger jako Marko Heidtmann, Corinna Harfouch - Gitte Heidtmann, Sebastian Zimmler - Jakob Heidtmann, Ernst Stötzner - Günter Heidtmann, Picco von Groote - Ella Staudt, Egon Merten - Zowie Heidtmann, Birge Schade - Susanne Graefe, Eva Meckbach - Tine Gronau, Angelika Richter - Kelnerka w DB.

Dom na weekend
Tytuł oryginalny

Was bleibt

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

Niemcy

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

21.06.2013

Czas trwania

85 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pt060
d3pt060
d3pt060