Trwa ładowanie...
d2dsgtl

Dragonball Ewolucja

Najnowsze informacje
3.3
(197 głosów)
Oceń:
d2dsgtl

Kinowa wersja kultowej japońskiej "mangi" - bijącej rekordy popularności serii opowieści rysunkowych gier video i liczącego 500 odcinków serialu TV. Młody chłopak staje do walki z siłami zła, by wypełnić swe przeznaczenie i stać się legendarnym wojownikiem. W roli głównej: Justin Chatwin ("Wojna światów"), reźyseria: James Wong ("Oszukać przeznaczenie").

Przygoda Goku zaczyna się niewinnie – na podwórku za domem jego dziadka. Gohan uczy wnuka sztuk walki, a w prezencie z okazji osiemnastych urodzin daje mu Smoczą Kulę. Kula ma mleczny kolor i znajdują się w niej cztery gwiazdy. Na świecie istnieje tylko siedem takich kul. Ten, który je skompletuje będzie miał prawo do jednego życzenia.

Goku nie zna swoich rodziców. Jest powiązany z tajemniczymi Smoczymi Kulami. Gohan postanawia wyznać wnukowi prawdę, gdy ten skończy osiemnaście lat. Zamierza zorganizować uroczystą kolację.

Tymczasem Goku planuje zerwać się z kolacji i skoczyć na imprezę do Chi Chi – koleżanki, która wpadła mu w oko. Podczas gdy nastolatki się bawią, w domu Gohana dochodzi do tragedii. To sprawia, że Goku, Roshi, Bulma, Yamcha i Chi Chi wyruszają w podróż. Ich celem jest zgromadzenie siedmiu Smoczych Kul. Goku stawi czoła potężnemu wrogowi i dowie się, czym jest energia Ki. Pozna też prawdę o swojej przeszłości i usłyszy, co może go czekać w przyszłości...

Dragonball Ewolucja
Tytuł oryginalny

Dragonball Evolution

Gatunek

przygodowy, fantasy, akcji, sci-fi

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2009

Data światowej premiery

17.04.2009

Czas trwania

84 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dsgtl
d2dsgtl
d2dsgtl