Trwa ładowanie...
d183hzr

Dwa dni w Paryżu

Najnowsze informacje
2.9
(168 głosów)
Oceń:
d183hzr

„Dwa dni w Paryżu” (ang. 2 Days in Paris, fr. Deux jours a Paris ) to francusko-niemiecka komedia romantyczna z 2007 roku na podstawie scenariusza i w reżyserii aktorki Julie Delpy o wyprawie pewnego nowojorskiego małżeństwa do Europy. Delphy jest także autorką muzyki do obrazu, zaś za produkcję odpowiadają Julie Delpy, Christophe Mazodier oraz Thierry Potok. W 2011 roku powstała druga cześć filmu, pt. „2 dni w Nowym Jorku”.

Jest to komedia o wyprawie pewnej nowojorskiej pary do Paryża, czyli seks w pięknym mieście. Francuzka Marion i Amerykanin Jack postanawiają ożywić nieco swój związek i wyruszają w poszukiwaniu zagubionego gdzieś po drodze romantyzmu na Stary Kontynent. Nie mogą zatem ominąć Paryża, tym bardziej, że jest to doskonała okazja, by odwiedzić teściów Jacka, którzy niestety nie znają angielskiego. Spotkanie z nimi oraz całym zastępem eks-chłopaków Marion obnaży różnice kulturowe dzielące Amerykanów i Europejczyków.

W filmie „Dwa dni w Paryżu” w rolach głównych zagrali: Julie Delpy – Marion, Adam Goldberg – Jack, Daniel Brühl – Lukas, Marie Pillet – Anna, matka Marion; Albert Delpy – Jeannot, ojciec Marion; Aleksia Landeau – Rose, siostra Marion; Adan Jodorowsky – Mathieu.

Dwa dni w Paryżu
Tytuł oryginalny

Deux jours a Paris

Gatunek

komedia, romans

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2007

Data światowej premiery

30.05.2008

Czas trwania

98 min.

Obsada
d183hzr

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d183hzr
d183hzr
d183hzr